Novinky

zprávyobrázkyencyklopediečlánkydiskuse
vševše kromě diskuse

Zobrazit novinky mladší než:

 17. říjen 2019
m.s.: " Ostrá kritika teológie! "
téma: Volná diskuse
Ostrá kritika teológie! ... Je smutné, že existuje mnoho oblastí, v ktorých sa súčasné kresťanstvo odkláňa od pôvodného učenia Ježiša Krista. A jedným z nich je práve teológia. Ide v podstate o určitý druh filozofie a filozofovania, so snahou o rozumovo racionálne ... více»
 19. září 2019
m.s.: " Človeče! Ty sebecký ničiteľ prírody! "
téma: Volná diskuse
Človeče! Ty sebecký ničiteľ prírody! ... Neviem, či ste zachytili správu, že od 29 júla 2019 začína žiť ľudstvo na ekologický dlh. To znamená, že týmto dňom sme v rámci roka 2019 vyčerpali všetky obnoviteľné zdroje, a od tohto dátumu až do konca roka budeme ... více»
  2. září 2019
Erestor
Erestor byl elf z Imladris. V době války o Prsten byl hlavním rádcem Elronda. ... Účastnil se Elrondovy rady a v debatě nepodporoval plán zničení Prstenu; naopak prosazoval jeho ukrytí a ochranu před Sauronem, například s pomocí Iarwaina. Proti jeho návrhu se ale postavili Glorfindel ... více»
 20. srpen 2019
(anonym): "Re: Elfština "
téma: Jazyky
Konkrétně myslím quenijštinu více»
 20. srpen 2019
Lucka: "Elfština "
téma: Jazyky
Zdravím, hledám někoho kdo ovládá elfský jazyk. Máte prosím nějaké typy na koho se případně obrátit? Budu ráda když se mi ozvete s případnou radou na mou facebookovou stránku. Děkuju moc a přeju fajn den https://www.facebook.com/lucka.marusakova více»
 20. srpen 2019
Skončila anketa 'Který z těchto obrázků se vám nejvíc líbí?'
Výsledky vypadají takto: '
Castamir Gondorský
' - 39%; '
Eldacar Gondorský
' - 26%; '
Valacar Gondorský
' - 21%; '
Aldamir Gondorský
' - 13%;
 15. srpen 2019
Rock and Stone: "Tuorův příchod do Gondolinu"
obrázek: Tuorův příchod do Gondolinu
Krása více»
  8. srpen 2019
m.s.: " Niet dôležitejšieho poznania, ako je toto! Spamätajte sa! "
téma: Volná diskuse
Niet dôležitejšieho poznania, ako je toto! Spamätajte sa! ... Všetko, čo okolo seba vidíte, je konečné. Je dočasné. V určitom momente to vzniklo a od okamžiku svojho vzniku pomaly, ale isto speje k zániku. Týka sa to ľudí, zvierat, rastlín, ale aj našej planéty, Slnka a ... více»
  6. srpen 2019
Calacirya
Calacirya byl průsmyk v horách Pelóri, jediná cesta kterou bylo možné vejít od pobřeží Belegaeru do Valinoru. Nacházel se severně od hory Taniquetil u zátoky Eldanna. Uprostřed průsmyku na pahorku Túna bylo postaveno město Tirion. ... Valar vytvořili tento průsmyk, když do Amanu ... více»
  6. srpen 2019
Útěk Noldor
Útěk Noldor byla událost, kdy většina Noldor opustila Valinor a vydala se do Středozemě. ... Příčinou byl útok Melkora, který s pomocí Ungoliant zabil Dva stromy a následně zavraždil krále Noldor Finwëho a ukradl silmarily a mnoho dalších pokladů Noldor. Finweho nejstarší syn ... více»
 27. červenec 2019
Skončila anketa 'Kdo je váš nejoblíbenější z Půlelfů?'
Výsledky vypadají takto: 'Arwen;- 37%; 'Elrond;- 30%; 'Eärendil;- 19%; 'Dior;- 7%; 'Elladan a Elrohir;- 6%; 'Elros;- 2%; 'Elwing;- 0%; 'Eldarion;- 0%;