Novinky

zprávyobrázkyencyklopediečlánkydiskuse
vševše kromě diskuse

Zobrazit novinky mladší než:

 12. březen 2019
Řeky Gondoru
Řeky Gondoru představují skupinu vodních toků na území Gondoru, figurující v několika různých seznamech, jejich výčet se ale liší. ... Pět řek Gondoru ... Pět řek Gondoru je vyjmenováno od východu k západu: ... Erui Sirith Serni Morthond Lefnui Tyto řeky by se daly ... více»
 21. únor 2019
m.s.: "Nebojte sa! Je možné zlomiť aj zlý osud, aj zlé žiarenia hviezd! "
téma: Volná diskuse
Nebojte sa! Je možné zlomiť aj zlý osud, aj zlé žiarenia hviezd! ... V súčasnosti je dosť rozšíreným, neblahým zvykom obracať sa na rôznych veštcov. Ide o spornú vec z viacerých dôvodov. Trebárs hoci aj preto, že predpoveď zlého osudu ešte vôbec neznamená, že vás ... více»
 29. leden 2019
Rocker-Tialk: "Glaurungovo oko"
obrázek: Glaurungovo oko
Trochu mi to připomnělo obálky Eragona (a jeho pokračování) :-) více»
 14. leden 2019
Glaurungovo oko
Glaurungovo oko
Nienor se zrcadlí v oku Glaurunga více»
 14. leden 2019
Forlindon
Forlindon byl název severní poloviny Lindonu, ležící mezi mořem a horami Ered Luin na sever od zálivu Luny, zatímco na jih od zálivu ležel Harlindon a na konci zálivu, mezi Harlindonem a Forlindonem, se nacházely Šedé přístavy. Forlindon ležel v místech, kde v Prvním věku před ... více»
 14. leden 2019
Harlindon
Harlindon byla země na západním pobřeží Středozemě počínaje koncem Prvního věku a zničením Beleriandu. Harlindon se rozkládal mezi mořem a horami Ered Luin a tvořil jižní polovinu Lindonu, ležící na jih od zálivu Luny, zatímco na sever od zálivu ležel Forlindon a na konci ... více»
 14. leden 2019
Tuor přichází do Vinyamaru
Tuor přichází do Vinyamaru
Tuor přichází k síni krále Turgona ve Vinyamaru více»
  9. leden 2019
Trpaslik66: "Trpaslíci"
téma: Geografie a historie
Dobrý den, ... více»