Novinky

zprávyobrázkyencyklopediečlánkydiskuse
vševše kromě diskuse

Zobrazit novinky mladší než:

 18. srpen 2018
Eruanno: "Re: Elrond a Vilya"
téma: Rozebírání různých více či méně filozofických problémů
Řekl bych že proto, že Elrond byl herold Gilgalada a jeden z jeho nejbližších důvěrníků a jelikož Ereinion již neměl rodinu, které by prsten svěřil, svěřil ho Elrondovi. více»
 31. červenec 2018
Khâmůl: "Re: "
téma: Rozebírání různých více či méně filozofických problémů
souhlas více»
 31. červenec 2018
Saerwhen: "Re: "
téma: Rozebírání různých více či méně filozofických problémů
Ahoj, svým způsobem byli myslím mocnější Vanyar, protože byli blíže spojeni s Valar. U Noldor docházelo postupně k čím dál většímu úpadku. Jaký je tvůj názor? více»
 27. červenec 2018
m.s.: "Minulosť a súčasnosť ovládania más elitou. Zmenilo sa len málo! "
téma: Volná diskuse
Minulosť a súčasnosť ovládania más elitou. Zmenilo sa len málo! ... Už v dávnej minulosti ľudstva sa vyprofilovali tri základné spoločenské vrstvy, pretrvávajúce až dodnes. Prvou je na vrchole stojaca, úzka elita. Treťou sú masy, ktoré sa elita snaží čo ... více»
 21. červenec 2018
Glamdring: "Poezie o Středozemi"
téma: Ankety a citáty
Az prijde smrt, az me lod odveze z bilych pristavu ... budu vedet ze odplouvam Odplouvam do Valinoru, ... Na vlnach jako na křídlech orlu z mlznych hor ... Az v roklince prostrou posledni stůl ... Necht tma navzdy opusti Amon-sul ... více»
 14. červenec 2018
Edain: ""
téma: Rozebírání různých více či méně filozofických problémů
Ahojte, na túto diskusiu som narazil až teraz. Milujem Tolkienov svet a myslím si, že by bolo fajn keby sa zase niečo rozbehlo :) Otázka: Kto myslíte že boli mocnejší, Noldor alebo Vanyar? více»
  4. červenec 2018
Monika: "Mapa Tolkienova světa"
téma: Geografie a historie
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda někdo neví, kde bych mohla sehnat celou mapu Tolkienova světa. Mam na mysli i Středozem i Beleriand. Přítel bude mít v říjnu narozeniny, tak me napadlo mu to dat jako darek. Moje představa o velikosti by byla 2x1m. ... více»
 28. červen 2018
m.s.: " Odkaz všetkým starým ľuďom: nie ste zbytoční!"
téma: Volná diskuse
Odkaz všetkým starým ľuďom: nie ste zbytoční! ... Staroba so sebou prináša mnoho problémov. Ako fyzických, tak aj psychických. No a jedným zo zásadných psychických problémov býva to, že mnohí starí ľudia sa po ukončení svojho aktívneho života nedokážu dlhodobo ... více»
 24. květen 2018
m.s.: "Slušní ľudia nepotrebujú robiť žiadne revolúcie! "
téma: Volná diskuse
Slušní ľudia nepotrebujú robiť žiadne revolúcie! ... Tento článok je hĺbkovou analýzou toho, prečo sú aj z duchovného hľadiska všetky protesty za slušné Slovensko kontraproduktívne a nikdy nemôžu priniesť nijaké zlepšenie situácie. Je už totiž najvyšší čas, aby ... více»