Novinky

zprávyobrázkyencyklopediečlánkydiskuse
vševše kromě diskuse

Zobrazit novinky mladší než:

 19. březen 2017
Khâmůl: "Anfauglith"
obrázek: Anfauglith
Krásný obrázek! budí ve mě pocit hrůzy! více»
 17. březen 2017
Anfauglith
Anfauglith
Anfauglith a Haudh-en-Ndengin více»
 16. březen 2017
m.s.: "Človeče buď človekom! Aj v intimite!"
téma: Volná diskuse
Človeče buď človekom! Aj v intimite! ... Vopred upozorňujem, že tento text je určený iba ľuďom, ktorí akceptujú duchovný rozmer bytia. Mnohí z nich sa totiž domnievajú, že ak uzavrú cirkvou posvätený manželský zväzok znamená to, že pri uspokojovaní svojej telesnosti ... více»
 15. březen 2017
Khâmůl: "Re: Arda"
téma: Geografie a historie
Děkuji za odpově! více»
 13. březen 2017
koně
Koně byla zvířata která pro jízdu a přepravu věcí používali elfové a lidé (a dokonce i Ainur, když na sebe vzali podobu Ilúvatarových dětí) v průběhu věků. Menší rasy (trpaslíci a hobiti) však dávaly přednost poníkům. Koně jen málokdy používali jiní služebníci ... více»
 13. březen 2017
Neral: "Re: Arda"
téma: Geografie a historie
Chci se zeptat jestli je pravda že je historie ardy vlastně podle tolkiena dávnou historií planety země? ... více»
 11. březen 2017
Khâmůl: "Arda"
téma: Geografie a historie
Chci se zeptat jestli je pravda že je historie ardy vlastně podle tolkiena dávnou historií planety země? více»
 10. březen 2017
Marach
Marach byl jedním z prvních vůdců Edain v době, kdy překročili Ered Luin a vstoupili do Beleriandu. Narodil se roku 282 P. v.. Vedl Třetí dům Edain, kterému se také podle něj říkalo Marachův dům (nebo později, podle Marachova potomka, Hadorův dům). Byl otcem dvou synů Malacha a ... více»
  9. březen 2017
Ar-Gimilzôr
Ar-Gimilzôr byl dvacátý třetí král Númenoru a velký nepřítel Věrných. Byl synem krále Ar-Sakalthôra a narodil se roku 2960 Druhého věku. ... Oženil se s krásnou ženou jménem Inzilbêth, která byla příbuzná Pánů z Andúnië, a měli spolu dva syny, Inziladûna a Gimilkâda, ... více»
  8. březen 2017
Eda: "Re: Hobit"
téma: Adaptace Tolkienových knih
Rozšířená verze to trochu vylepšila, ale i tak to pořád není co bych si představoval. více»
  7. březen 2017
Různé aktuality
Zima pomalu končí, jaro je na obzoru a co nevidět tu bude elfský nový rok. Zatím mám pro vás pár drobných novinek. Tak především výstava na Tolkienconu, o které jsem se zmiňoval v minulém úvodníku, úspěšně proběhla, nakonec za účasti čtyř tolkienovských ilustrátorů. ... více»
  7. březen 2017
Eldacar Arnorský
Eldacar byl čtvrtý král Arnoru z Isildurova rodu. Narodil se roku 87 T. v. jako syn krále Valandila, který byl nejmladším ale jediným přeživším synem Isildura, posledního velekrále Arnoru i Gondoru. ... Roku 185 se Eldacarovi narodil syn Arantar. ... Králem Arnoru se stal ve 162 ... více»
  3. březen 2017
Daleké vrchy
Daleké vrchy byla vrchovina v Eriadoru, tvořící západní hranici Kraje, sto dvacet mil na západ od Mostu přes Brandyvínu. ... O jejich geografii není téměř nic známo, až na to, že se tu nacházelo městečko či vesnice Zelený Chlumek, odkud pocházel Fastred, první správce ... více»
  3. březen 2017
Boromir (správce Gondoru)
Boromir byl jedenáctý vládnoucí správce Gondoru. Byl třetím dítětem a jediným synem správce Denethora I. a narodil se roku 2410 za vlády svého praděda, správce Barahira. Jak bylo v Húrinově rodě zvykem, byl pojmenován podle jednoho z hrdinů Prvního věku, Boromira, pána ... více»
  2. březen 2017
Hory Temného hvozdu
Emyn Duir, neboli Temné hory (později známé jako hory Temného hvozdu) bylo horské pásmo ležící uprostřed severní části Temného hvozdu, severně od Staré cesty. Horské pásmo obklopené lesem se táhlo od západu na východ v délce asi sto mil. Západní část tvořila změť ... více»
  2. březen 2017
Říše ve Vyhnanství
Jako Říše ve vyhnanství se společně označují Arnor a Gondor, tedy Severní a Jižní království Dúnedain ve Středozemi. Název je odvozen z toho, že je založili vyhnanci z Númenoru, kteří unikli z jeho Pádu. ... Obě království byla založena roku 3320 Druhého věku králem ... více»
  2. březen 2017
curuvar: "Velký zelený hvozd"
obrázek: Velký zelený hvozd
více»
 28. únor 2017
Velký zelený hvozd
Velký zelený hvozd
Velký zelený hvozd více»
 28. únor 2017
Neral: "Re: Hobit"
téma: Adaptace Tolkienových knih
Určitě. První část ještě jakž takž šla, bylo tam pár pěkných pasáží, ale pak je to čím dál horší. více»
 27. únor 2017
Khâmůl: ""
téma: Pískoviště
Ch f tycoon fgjghihhjghjh více»
 26. únor 2017
Khâmůl: "Re: "
téma: Dynamická mapa
Naprosto souhlasím. více»
 24. únor 2017
m.s.: " Trump! Svet dostal šancu! Využije ju?"
téma: Volná diskuse
Trump! Svet dostal šancu! Využije ju? ... Koncom roka 2016 balansoval náš svet takmer na pokraji vojenského konfliktu USA a Ruska, s tendenciou jeho eskalácie až do jadrovej konfrontácie. Atmosféra priam hmatateľného napätia, s podtextom blízkeho svetového konfliktu mocností ... více»
 24. únor 2017
Khâmůl: "Re: Pán prstenů Wiki"
téma: Rozebírání různých více či méně filozofických problémů
Dobré stránky. Určitě zde nějaký článek napíšu. více»
 24. únor 2017
Khâmůl: "Hobit"
téma: Adaptace Tolkienových knih
Podle mě Nejhorší adaptace tolkienovích knih je film hobit, jaký máte na to názor vy? více»
 24. únor 2017
Khâmůl: "Admin"
téma: Technické záležitosti
Také se chci zeptat jestli se může obyčejný uživatel adminem tohoto webu? více»
 24. únor 2017
Khâmůl: "Anketa"
téma: Technické záležitosti
Tento web je úplně úžasný, ale má I své velké slabiny například že v anketě může jeden člověk hlasovat víckrát.nebo že nejde otevřít ztránka nâzgůlové Prosím opravte to. Předem děkuji. více»
 17. únor 2017
Bereg
Bereg byl synem Baranora z Bëorova domu. Narodil se v Estoladu. ... V té době se Edain z Bëorova a Marachova domu dělili na dva tábory: přátele elfů, kteří byli ochotni pomoci Eldar ve válce s Morgothem, a nespokojence, kteří se do ničeho nechtěli plést. Bereg se spolu s Amlachem z ... více»
 17. únor 2017
Boromir (pán Ladrosu)
Boromir byl muž z Bëorova domu, syn Borona. Narodil se roku 338 Prvního věku v Estoladu. Měl syna Bregora a dvě dcery, Andreth a Beril. Byl také prvním pánem Ladrosu a šestým pánem Bëorova domu. ... Ještě v Estoladu, po smrti svého otce Borona roku 408, se stal pánem Bëorova domu. ... více»
 17. únor 2017
Herucalmo
Herucalmo byl manžel númenorské vládnoucí královny Tar-Vanimeldë. Narodil se roku 2286 a byl potomkem krále Tar-Atanamira, a tedy vzdáleným bratrancem své manželky, královny Tar-Vanimeldë (která byla o něco starší než on). ... Tar-Vanimeldë neměla příliš velký zájem ... více»
 16. únor 2017
Aglahad
Aglahad byl devatenáctý kníže Dol Amtrothu. Narodil se roku 2827. Byl potomkem Galadora, prvního knížete Dol Amrothu, syna Imrazôra a elfky Mithrellas. ... V roce 2885 Gondor čelil velkému útoku z jihovýchodu, kdy Haradští napadli Ithilien, avšak s pomocí Rohanu se je podařilo ... více»
 12. únor 2017
Dlouhovousáči
Dlouhovousáči je jeden ze sedmi původních skupin trpaslíků, jejich praotcem je Durin I.. Byli ze všech druhů trpaslíků nejvýznamnější, protože Durin byl nejstarším z praotců, a pravděpodobně také nejpočetnější (přinejmenším na severozápadě Středozemě). ... Jejich hlav více»
  8. únor 2017
Beldir
Beldir byl muž z Bëorova domu. Byl synem Belena, mladšího syna Bëora starého. Měl syna Belemira, který se oženil s moudrou Adanel z Marachova rodu. Jejich synem byl Beren, jehož vnukem pak byl slavný Beren Erchamion. více»
 27. leden 2017
m.s.: " O hlbokých duchovných príčinách súčasného svetového diania "
téma: Volná diskuse
O hlbokých duchovných príčinách súčasného svetového diania ... Tento text je pokusom o postihnutie prvotnej príčiny a posledného dôsledku veľkého svetového diania, ktorým má byť zotročenie národov a zredukovanie ľudstva samozvanou elitou na takzvanú zlatú miliardu. ... více»
 17. leden 2017
Skončila anketa 'Který z lesů Středozemě konce Třetího věku byste nejraději navštívili?'
Výsledky vypadají takto: 'Lórien;- 55%; 'Fangorn;- 29%; 'Temný hvozd;- 9%; 'Starý hvozd;- 6%; 'nějaký jiný' - 1%; 'Drúadanský hvozd;- 0%; 'Hustoles;- 0%;
 12. leden 2017
Galdor z Přístavů
Galdor byl elf, který žil ve Třetím věku v Šedých přístavech s Círdanem. Byl pravděpodobně Sinda, ale o jeho původu není nic více známo. Stojí za zmínku, že v Prvním věku žil v Gondolinu Galdor od Stromu, vůdce jednoho z dvanácti domů Gondolinu; Tolkien se v jednom textu ... více»
 11. leden 2017
Bílá rada
Bílá rada byla rada moudrých osob ve Středozemi, která se scházela nepravidelně podle potřeby a jejím cílem bylo sjednocovat a koordinovat síly Západu a svobodných národů v boji proti Sauronovi. ... První Bílá rada je zmiňována už ve Druhém věku. Sešla se asi v roce 1701, po ... více»
 10. leden 2017
Borin
Borin byl trpaslík z královského rodu Durinova lidu. Byl druhým synem krále Náina II. a mladším bratrem Dáina I.. Sám měl jednoho syna, Farina. ... Borin žil spolu se svým bratrem, králem Dáinem I., v Šedých horách, kde se tehdy shromáždila většina Durinova lidu. Když ale byli ... více»
  2. leden 2017
Milda: "Cesta jde pořád dál"
obrázek: Cesta jde pořád dál
Velmi pěkné! Líbí se mi ta kompozice. více»
 30. prosinec 2016
m.s.: " Prečo nám chce Tvorca vziať slobodnú vôľu? "
téma: Volná diskuse
Prečo nám chce Tvorca vziať slobodnú vôľu? ... Stvoriteľ nám daroval slobodnú vôľu. Môžme ju užívať po svojom, čiže žiť v hriechu, alebo žiť podľa jeho prikázaní. Ibaže prikázania sú vlastne konkrétne pravidlá. Zákony ako správne žiť. Musíme ich dodržiavať, ... více»
 30. prosinec 2016
král Rhovanionu
Král Rhovanionu byl titul, který pro sebe zavedl Vidugavia, nejmocnější z knížat Seveřanů, ve 13. století Třetího věku. Přestože byl nejmocnější z vládců Seveřanů, pravděpodobně nikdy zcela nesjednotil jejich kmeny a jeho království rozhodně neobsahovalo celý Rhovanion; ... více»