Novinky

zprávyobrázkyencyklopediečlánkydiskuse
vševše kromě diskuse

Zobrazit novinky mladší než:

  9. září 2021
m.s.: "Fiasko v Afganistane! Poučenie pre očkovaných i neočkovaných!"
téma: Volná diskuse
Fiasko v Afganistane! Poučenie pre očkovaných i neočkovaných! ... Existujú udalosti, ktoré nám dokonale ukazujú fungovanie vesmírnych zákonitostí. A jednou z nich je aj to, čo sa stalo v Afganistane, kde negramotní pastieri kôz vyhnali zo svojej krajiny vojakov najmocnejších ... více»
 14. srpen 2021
Galadriel: "Re: Anketa"
téma: Ankety a citáty
Jsem ráda, že se vám návrhy líbí. Na to, že jsem ten seznam elfských králů napsala v noci a u Celeborna jsem si musela ověřit, jestli byl králem a málem jsem zapomněla na Diora a Gil-galada (ano, vážně se mi to stalo), je výsledek hodně dobrý. více»
  1. srpen 2021
Skončila anketa 'Kdo je podle vás nejobdivuhodnější z lidí Druhého věku?'
Výsledky vypadají takto: ' Tar-Palantír' - 42%; ' Elendil Vysoký' - 21%; ' Amandil z Andúnië' - 15%; ' Elros Tar-Minyatur' - 9%; 'Isildur' - 4%; ' Ar-Pharazôn' - 3%; ' Tar-Aldarion' - 2%; ' někdo jiný...' - 2%; ' Tar-Míriel' - 1%; 'Anárion' - 1%;
 29. červenec 2021
starosta Velké Kopaniny
Starosta Velké Kopaniny byl starostou hlavního města Kraje Velké Kopaniny. Byl by však přesnější méně používaný název: Starosta Kraje. Protože "panovník" vladyka Kraje používal svoji moc jedině v čase krize, v dobách míru byl jeho titul spíše čestnou hodností. ... více»
 26. červenec 2021
Bela Dobříšková
Bela Dobříšková byla hobitka z Kraje. Provdala se za „Kmotra“ Peckoslava Křepelku, žila s ním v noře v Pytlové ulici č. 3 a měli spolu šest dětí, tři syny a tři dcery. Nejslavnějším se stal nejmladší syn, Samvěd Křepelka, který se vydal s Frodo Pytlíkem na výpravu za ... více»
  8. červenec 2021
Anairë
Anairë byla manželka Fingolfina. ... Její jméno znamená quenijsky "nejsvětější": Předpona an- "nej" + "airë" (svatý). ... Byla to Noldorská elfka, která žila ve Valinoru ve věku Stromů. Měla s Fingolfinem čtyři děti: Fingona, Turgona, Aredhel a Argona. ... Po zatmění Valinoru ... více»
  8. červenec 2021
Neral: "Re: Anketa"
téma: Ankety a citáty
Díky za nápady na ankety! více»
  2. červenec 2021
Galadriel: "Re: Anketa"
téma: Ankety a citáty
Ještě jsem zapomněla na Orophera, krále elfů z Velkého hvozdu (pozdější Temný hvozd). Oropher byl první král lesních elfů z Hvozdu. více»
  1. červenec 2021
Forostar
Forostar byl severní z pěti výběžků Númenoru a zároveň název jednoho z krajů, na něž bylo království členěno, který pokrýval severní část ostrova. Jméno Forostar znamená quenijsky "Severní země". ... Kraj Forostar tedy pokrýval převážně území severního poloostrova. ... více»
 24. červen 2021
Saerwhen: "Re: Elfština"
téma: Jazyky
Dobré odpoledne, ... pro intenzivnější práci s jazykem jsou docela příjemné papírové gramatiky a slovníky. V češtině panuje zatím krušná situace, ale pokud ovládáš nějaký cizí jazyk, možná se vyplatí investovat do hmotné publikace. Můj bilingvní kamarád často pracoval ... více»