Novinky

zprávyobrázkyencyklopediečlánkydiskuse
vševše kromě diskuse

Zobrazit novinky mladší než:

 19. květen 2017
Skončila anketa 'Kdo je podle vašeho názoru nejobdivuhodnější ze všech elfů?'
Výsledky vypadají takto: 'Fëanor' - 39%; 'Fingolfin' - 24%; 'Galadriel' - 8%; 'nějaký jiný...' - 8%; 'Gil-galad' - 6%; 'Lúthien' - 4%; 'Círdan' - 4%; 'Finrod' - 3%; 'Elu Thingol' - 2%; 'Celebrimbor' - 1%; 'Turgon' - 1%; 'Maedhros' - 1%;
  4. květen 2017
m.s.: "Zobuďme sa! Otčenáš nikdy nebol len modlitbou!"
téma: Volná diskuse
Zobuďme sa! Otčenáš nikdy nebol len modlitbou! ... Modlitba Otčenáš nebola nikdy tým, za čo ju ľudia po celé stáročia považovali. Nikdy totiž nebola iba modlitbou, to jest niečím, čo má byť odriekané v domnení, že práve používaním týchto slov sa správne ... více»
 19. duben 2017
Isildurova tradice
Po skončení války Posledního spojenectví objel Isildur spolu s Anárionovým synem, dědicem Jižního království Meneldilem, a malou družinou věrných přátel hranice Gondoru a nakonec stanuli na vysokém kopci zvaném Eilenaer na pomezí Anórienu a Calenardhonu. Srovnali jeho zelený ... více»
 19. duben 2017
Neral: "Re: Který z lesů Beleriandu byste nejraději navštívili?"
téma: Ankety a citáty
Který jiný les? Mně v té anketě prostě chyběl Ossiriand. Země sedmi řek ležící stranou od hlavního dění. Prostě klidný život v zemi zelených elfů Díky, jo, to je pravda, že je to vlastně taky lesnatá země, i když mě ji nenapadlo mezi lesy uvést. více»
 19. duben 2017
Kolemjdoucí: "Který z lesů Beleriandu byste nejraději navštívili?"
téma: Ankety a citáty
Který jiný les? Mně v té anketě prostě chyběl Ossiriand. Země sedmi řek ležící stranou od hlavního dění. Prostě klidný život v zemi zelených elfů více»
 18. duben 2017
O Gondorský semenáček 2017
S radostí sdílím informaci o vyhlášení už druhého ročníku tolkienovské literárně-výtvarné soutěže O gondorský semenáček. Uzávěrka soutěže je v září, takže má každý krásných pět měsíců, aby něco zajímavého vytvořil, ať už ho baví psát, kreslit či něco ... více»
 17. duben 2017
Skončila anketa 'Který z lesů Beleriandu byste nejraději navštívili?'
Výsledky vypadají takto: 'nějaký jiný' - 32%; ' Neldoreth a Region (Doriath)' - 23%; 'Brethil' - 13%; 'Nan Elmoth' - 10%; 'Dorthonion' - 10%; 'Taur-im-Duinath' - 8%; 'Nan Tathren' - 4%

Pořád dost dobře nechápu, pro jaký "nějaký jiný" les tolik lidí hlasovalo. To mi nějak nejde na rozum.

 13. duben 2017
m.s.: "Bratia Slovania! Nemajú nás za nič!"
téma: Volná diskuse
Bratia Slovania! Nemajú nás za nič! ... Viete o tom, že existuje plán elity najbohatších a najmocnejších nášho sveta na zredukovanie ľudstva na zlatú miliardu? A viete, aká má byť rasová a národnostná skladba tejto miliardy, ktorá má slúžiť elite? Viete o tom, že ... více»
 19. březen 2017
Khâmůl: "Anfauglith"
obrázek: Anfauglith
Krásný obrázek! budí ve mě pocit hrůzy! více»
 17. březen 2017
Anfauglith
Anfauglith
Anfauglith a Haudh-en-Ndengin více»
 16. březen 2017
m.s.: "Človeče buď človekom! Aj v intimite!"
téma: Volná diskuse
Človeče buď človekom! Aj v intimite! ... Vopred upozorňujem, že tento text je určený iba ľuďom, ktorí akceptujú duchovný rozmer bytia. Mnohí z nich sa totiž domnievajú, že ak uzavrú cirkvou posvätený manželský zväzok znamená to, že pri uspokojovaní svojej telesnosti ... více»
 15. březen 2017
Khâmůl: "Re: Arda"
téma: Geografie a historie
Děkuji za odpově! více»
 13. březen 2017
koně
Koně byla zvířata která pro jízdu a přepravu věcí používali elfové a lidé (a dokonce i Ainur, když na sebe vzali podobu Ilúvatarových dětí) v průběhu věků. Menší rasy (trpaslíci a hobiti) však dávaly přednost poníkům. Koně jen málokdy používali jiní služebníci ... více»
 13. březen 2017
Neral: "Re: Arda"
téma: Geografie a historie
Chci se zeptat jestli je pravda že je historie ardy vlastně podle tolkiena dávnou historií planety země? ... více»
 11. březen 2017
Khâmůl: "Arda"
téma: Geografie a historie
Chci se zeptat jestli je pravda že je historie ardy vlastně podle tolkiena dávnou historií planety země? více»
 10. březen 2017
Marach
Marach byl jedním z prvních vůdců Edain v době, kdy překročili Ered Luin a vstoupili do Beleriandu. Narodil se roku 282 P. v.. Vedl Třetí dům Edain, kterému se také podle něj říkalo Marachův dům (nebo později, podle Marachova potomka, Hadorův dům). Byl otcem dvou synů Malacha a ... více»
  9. březen 2017
Ar-Gimilzôr
Ar-Gimilzôr byl dvacátý třetí král Númenoru a velký nepřítel Věrných. Byl synem krále Ar-Sakalthôra a narodil se roku 2960 Druhého věku. ... Oženil se s krásnou ženou jménem Inzilbêth, která byla příbuzná Pánů z Andúnië, a měli spolu dva syny, Inziladûna a Gimilkâda, ... více»
  8. březen 2017
Eda: "Re: Hobit"
téma: Adaptace Tolkienových knih
Rozšířená verze to trochu vylepšila, ale i tak to pořád není co bych si představoval. více»
  7. březen 2017
Různé aktuality
Zima pomalu končí, jaro je na obzoru a co nevidět tu bude elfský nový rok. Zatím mám pro vás pár drobných novinek. Tak především výstava na Tolkienconu, o které jsem se zmiňoval v minulém úvodníku, úspěšně proběhla, nakonec za účasti čtyř tolkienovských ilustrátorů. ... více»
  7. březen 2017
Eldacar Arnorský
Eldacar byl čtvrtý král Arnoru z Isildurova rodu. Narodil se roku 87 T. v. jako syn krále Valandila, který byl nejmladším ale jediným přeživším synem Isildura, posledního velekrále Arnoru i Gondoru. ... Roku 185 se Eldacarovi narodil syn Arantar. ... Králem Arnoru se stal ve 162 ... více»
  3. březen 2017
Daleké vrchy
Daleké vrchy byla vrchovina v Eriadoru, tvořící západní hranici Kraje, sto dvacet mil na západ od Mostu přes Brandyvínu. ... O jejich geografii není téměř nic známo, až na to, že se tu nacházelo městečko či vesnice Zelený Chlumek, odkud pocházel Fastred, první správce ... více»
  3. březen 2017
Boromir (správce Gondoru)
Boromir byl jedenáctý vládnoucí správce Gondoru. Byl třetím dítětem a jediným synem správce Denethora I. a narodil se roku 2410 za vlády svého praděda, správce Barahira. Jak bylo v Húrinově rodě zvykem, byl pojmenován podle jednoho z hrdinů Prvního věku, Boromira, pána ... více»
  2. březen 2017
Hory Temného hvozdu
Emyn Duir, neboli Temné hory (později známé jako hory Temného hvozdu) bylo horské pásmo ležící uprostřed severní části Temného hvozdu, severně od Staré cesty. Horské pásmo obklopené lesem se táhlo od západu na východ v délce asi sto mil. Západní část tvořila změť ... více»
  2. březen 2017
Říše ve Vyhnanství
Jako Říše ve vyhnanství se společně označují Arnor a Gondor, tedy Severní a Jižní království Dúnedain ve Středozemi. Název je odvozen z toho, že je založili vyhnanci z Númenoru, kteří unikli z jeho Pádu. ... Obě království byla založena roku 3320 Druhého věku králem ... více»
  2. březen 2017
curuvar: "Velký zelený hvozd"
obrázek: Velký zelený hvozd
více»
 28. únor 2017
Velký zelený hvozd
Velký zelený hvozd
Velký zelený hvozd více»
 28. únor 2017
Neral: "Re: Hobit"
téma: Adaptace Tolkienových knih
Určitě. První část ještě jakž takž šla, bylo tam pár pěkných pasáží, ale pak je to čím dál horší. více»
 27. únor 2017
Khâmůl: ""
téma: Pískoviště
Ch f tycoon fgjghihhjghjh více»
 26. únor 2017
Khâmůl: "Re: "
téma: Dynamická mapa
Naprosto souhlasím. více»
 24. únor 2017
m.s.: " Trump! Svet dostal šancu! Využije ju?"
téma: Volná diskuse
Trump! Svet dostal šancu! Využije ju? ... Koncom roka 2016 balansoval náš svet takmer na pokraji vojenského konfliktu USA a Ruska, s tendenciou jeho eskalácie až do jadrovej konfrontácie. Atmosféra priam hmatateľného napätia, s podtextom blízkeho svetového konfliktu mocností ... více»
 24. únor 2017
Khâmůl: "Re: Pán prstenů Wiki"
téma: Rozebírání různých více či méně filozofických problémů
Dobré stránky. Určitě zde nějaký článek napíšu. více»
 24. únor 2017
Khâmůl: "Hobit"
téma: Adaptace Tolkienových knih
Podle mě Nejhorší adaptace tolkienovích knih je film hobit, jaký máte na to názor vy? více»
 24. únor 2017
Khâmůl: "Admin"
téma: Technické záležitosti
Také se chci zeptat jestli se může obyčejný uživatel adminem tohoto webu? více»
 24. únor 2017
Khâmůl: "Anketa"
téma: Technické záležitosti
Tento web je úplně úžasný, ale má I své velké slabiny například že v anketě může jeden člověk hlasovat víckrát.nebo že nejde otevřít ztránka nâzgůlové Prosím opravte to. Předem děkuji. více»