Novinky

zprávyobrázkyencyklopediečlánkydiskuse
vševše kromě diskuse

Zobrazit novinky mladší než:

 27. únor 2017
Khâmůl: ""
téma: Pískoviště
Ch f tycoon fgjghihhjghjh více»
 26. únor 2017
Khâmůl: "Re: "
téma: Dynamická mapa
Naprosto souhlasím. více»
 24. únor 2017
m.s.: " Trump! Svet dostal šancu! Využije ju?"
téma: Volná diskuse
Trump! Svet dostal šancu! Využije ju? ... Koncom roka 2016 balansoval náš svet takmer na pokraji vojenského konfliktu USA a Ruska, s tendenciou jeho eskalácie až do jadrovej konfrontácie. Atmosféra priam hmatateľného napätia, s podtextom blízkeho svetového konfliktu mocností ... více»
 24. únor 2017
Khâmůl: "Re: Pán prstenů Wiki"
téma: Rozebírání různých více či méně filozofických problémů
Dobré stránky. Určitě zde nějaký článek napíšu. více»
 24. únor 2017
Khâmůl: "Hobit"
téma: Adaptace Tolkienových knih
Podle mě Nejhorší adaptace tolkienovích knih je film hobit, jaký máte na to názor vy? více»
 24. únor 2017
Khâmůl: "Admin"
téma: Technické záležitosti
Také se chci zeptat jestli se může obyčejný uživatel adminem tohoto webu? více»
 24. únor 2017
Khâmůl: "Anketa"
téma: Technické záležitosti
Tento web je úplně úžasný, ale má I své velké slabiny například že v anketě může jeden člověk hlasovat víckrát. Prosím opravte to. Předem děkuji. více»
 17. únor 2017
Bereg
Bereg byl synem barana z bëorova domu. narodil se v estoladu Když se stal pánem bëorova Jeho strýc boromir, spolu s amlachem zoorganizovsli vzpouru proti boromirovi a odvedl mnoho edain do eriadoru syna asi měl ale není znám. ani jeho zbytek života po odchodu do eriadoru není znám. více»
 17. únor 2017
Boromir (pán Ladrosu)
Boromir byl synem Barana a otcem bregora. Byl také prvním pánem ladrosu a šestým pánem bëoriva domu. Narodil se v estoladu a tam se stal taky pánem bëorova domu. Roku 350 odvedl bëoruv lid do dorthonionu. Páni dorthonionu aegnor a angrid ho přivítali mírně a dali mu zemi ladros. ... více»
 16. únor 2017
Aglahad
Aglahad byl devatenáctý kníže Dol Amtrothu. Narodil se roku 2827. Byl potomkem Galadora, prvního knížete Dol Amrothu, syna Imrazôra a elfky Mithrellas. ... V roce 2885 Gondor čelil velkému útoku z jihovýchodu, kdy Haradští napadli Ithilien, avšak s pomocí Rohanu se je podařilo ... více»
 12. únor 2017
Dlouhovousáči
Dlouhovousáči je jeden ze sedmi původních skupin trpaslíků, jejich praotcem je Durin I.. Byli ze všech druhů trpaslíků nejvýznamnější, protože Durin byl nejstarším z praotců, a pravděpodobně také nejpočetnější (přinejmenším na severozápadě Středozemě). ... Jejich hlav více»
  8. únor 2017
Beldir
Beldir byl muž z Bëorova domu. Byl synem Belena, mladšího syna Bëora starého. Měl syna Belemira, který se oženil s moudrou Adanel z Marachova rodu. Jejich synem byl Beren, jehož vnukem pak byl slavný Beren Erchamion. více»
 27. leden 2017
m.s.: " O hlbokých duchovných príčinách súčasného svetového diania "
téma: Volná diskuse
O hlbokých duchovných príčinách súčasného svetového diania ... Tento text je pokusom o postihnutie prvotnej príčiny a posledného dôsledku veľkého svetového diania, ktorým má byť zotročenie národov a zredukovanie ľudstva samozvanou elitou na takzvanú zlatú miliardu. ... více»
 17. leden 2017
Skončila anketa 'Který z lesů Středozemě konce Třetího věku byste nejraději navštívili?'
Výsledky vypadají takto: 'Lórien;- 55%; 'Fangorn;- 29%; 'Temný hvozd;- 9%; 'Starý hvozd;- 6%; 'nějaký jiný' - 1%; 'Drúadanský hvozd;- 0%; 'Hustoles;- 0%;
 12. leden 2017
Galdor z Přístavů
Galdor byl elf, který žil ve Třetím věku v Šedých přístavech s Círdanem. Byl pravděpodobně Sinda, ale o jeho původu není nic více známo. Stojí za zmínku, že v Prvním věku žil v Gondolinu Galdor od Stromu, vůdce jednoho z dvanácti domů Gondolinu; Tolkien se v jednom textu ... více»
 11. leden 2017
Bílá rada
Bílá rada byla rada moudrých osob ve Středozemi, která se scházela nepravidelně podle potřeby a jejím cílem bylo sjednocovat a koordinovat síly Západu a svobodných národů v boji proti Sauronovi. ... První Bílá rada je zmiňována už ve Druhém věku. Sešla se asi v roce 1701, po ... více»
 10. leden 2017
Borin
Borin byl trpaslík z královského rodu Durinova lidu. Byl druhým synem krále Náina II. a mladším bratrem Dáina I.. Sám měl jednoho syna, Farina. ... Borin žil spolu se svým bratrem, králem Dáinem I., v Šedých horách, kde se tehdy shromáždila většina Durinova lidu. Když ale byli ... více»
  2. leden 2017
Milda: "Cesta jde pořád dál"
obrázek: Cesta jde pořád dál
Velmi pěkné! Líbí se mi ta kompozice. více»
 30. prosinec 2016
m.s.: " Prečo nám chce Tvorca vziať slobodnú vôľu? "
téma: Volná diskuse
Prečo nám chce Tvorca vziať slobodnú vôľu? ... Stvoriteľ nám daroval slobodnú vôľu. Môžme ju užívať po svojom, čiže žiť v hriechu, alebo žiť podľa jeho prikázaní. Ibaže prikázania sú vlastne konkrétne pravidlá. Zákony ako správne žiť. Musíme ich dodržiavať, ... více»
 30. prosinec 2016
král Rhovanionu
Král Rhovanionu byl titul, který pro sebe zavedl Vidugavia, nejmocnější z knížat Seveřanů, ve 13. století Třetího věku. Přestože byl nejmocnější z vládců Seveřanů, pravděpodobně nikdy zcela nesjednotil jejich kmeny a jeho království rozhodně neobsahovalo celý Rhovanion; ... více»
 29. prosinec 2016
Fundin
Fundin byl trpaslík z královské linie Durinova lidu. Byl synem Farina a pravnukem krále Náina II.. ... Narodil se roku 2662, za vlády krále Thróra, pravděpodobně v království Erebor. Ještě v Ereboru se narodil jeho první syn Balin. Roku 2770 byl Erebor vypleněn drakem Šmakem a ... více»
 23. prosinec 2016
Rocker-Tialk: "Cesta jde pořád dál"
obrázek: Cesta jde pořád dál
paráda :-) více»
 22. prosinec 2016
curuvar: "Cesta jde pořád dál"
obrázek: Cesta jde pořád dál
Nádhera! Dobrá práce více»
 20. prosinec 2016
Cesta jde pořád dál
Cesta jde pořád dál
Cesta jde pořád dál a dál kupředu, pryč jde od mých vrat. Daleko už mi utekla a musím za ní pospíchat. Na lehkých nohou dám se vést až k větší cestě, nežli znám, tam, kde se stýká mnoho cest. A potom kam? To nevím sám. více»
 19. prosinec 2016
Výstava na Tolkienconu 2017
Chtěli byste vidět několik mých tolkienovských obrázků naživo? Příležitost budete mít ve dnech 20.-22. ledna 2017 v rámci nadcházejícího víkendového Tolkienconu, který se koná v prostorách ZŠ Grafická v Praze na Smíchově. ... více»
 19. prosinec 2016
Fastred
Fastred byl syn rohanského krále Folcwinea. Narodil se roku 2858 za vlády svého děda, krále Folcy, a byl jedním z dvojčat spolu se svým bratrem Folcredem. Fastred je uváděn jako druhý, a tak můžeme předpokládat, že se narodil později a následníkem trůnu tak byl Folcred. Kromě ... více»
 16. prosinec 2016
Dírhael
Dírhael byl jedním z Dúnedain v Eriadoru. Žil na přelomu 29. a 30. století Třetího věku, ale přesnější údaje o jeho narození a smrti neznáme. Byl potomkem Aranartha, prvního náčelníka Dúnedain. Měl za ženu Ivorwen, dceru Gilbarada, a roku 2907 se jim narodila dcera Gilraen. ... více»
 15. prosinec 2016
wendy: "Je drobná pozornost od klienta úplatkem?"
téma: Volná diskuse
Dobrý den, jsem studentkou vysoké školy a provádím průzkum, který se týká "drobné" korupce. Dotazník je dostupný na adrese http://www.survio.com/survey/d/X4B4O9H2S2C5P6V7H Děkuji a s přáním hezkého dne Vendy Krylová více»
 12. prosinec 2016
Zlatěnka
Zlatěnka byla žena Toma Bombadila. ... O jejím původu se nic jistého neví, podobně jako v případě Toma Bombadila. Je možné že je vodním duchem řeky Opletnice. Někdy ji Tom označuje jako "Dceru řeky" nebo doslova "Dceru říční ženy", ale co to znamená, není jasné. Jisté je, ... více»
 12. prosinec 2016
Tom a Zlatěnka
Tom a Zlatěnka
Starý brach Tom Bombadil, to byl chlapík dobrý, boty míval žluťoučké, kabát jasně modrý, (...) Když mu mezi lekníny spadla dlouhá brada, připlavala Zlatěnka, vodní žínka mladá, zatahat ho za vousy. Tom se z břehu svalil, bublal, cákal, polykal, říční vodu kalil. více»
  5. prosinec 2016
Skončila anketa 'Která z vedlejších postav byla podle vás ve filmu Pánu prstenů nejlépe herecky ztvárněna?'

Výsledky vypadají takto: 'Glum' - 36%; 'Saruman' - 26%; 'Galadriel' - 14%; 'Éowyn' - 7%; 'Théoden' - 4%; 'Elrond' - 4%; 'Arwen' - 2%; 'Bilbo' - 2%; 'Faramir' - 2%; 'Denethor' - 1%; 'Éomer' - 1%;

Je zajímavé´, že když jsem před lety dával stejnou anketu, výsledky vypadaly dost jinak: Na prvních několika místech se umístili Éowyn - 19%, Glum - 16%, Denethor - 14%, Bilbo - 12%, Galadriel - 11%. Vypadá to, že obliba Gluma (a Sarumana) od té doby výrazně vzrostla. :-)

  1. prosinec 2016
m.s.: " Bezhotovostní platba jako cesta k totálnímu zotročení"
téma: Volná diskuse
Bezhotovostní platba jako cesta k totálnímu zotročení ... Jako třeba například vy dnes ovládáte svůj televizní přijímač dálkovým ovládáním a pouhým stlačením knoflíku volíte programy, ať už zábavu, sport, film, píseň, nebo cokoliv jiného, ??na co se budete dívat a co ... více»