Novinky

zprávyobrázkyencyklopediečlánkydiskuse
vševše kromě diskuse

Zobrazit novinky mladší než:

  3. leden 2021
Bilbo Bublík: "Re: Drobný pokus o oživení filosofických diskusí"
téma: Rozebírání různých více či méně filozofických problémů
Ľudí, trochu života do toho umierania! Tomuto hovoria Česi diskusie? Veď je vás tu päť a pol... Dištančné žitie nám asi lezie na mozog. více»
 15. prosinec 2020
Alatar
Alatar byl čaroděj, jeden ze dvou Modrých čarodějů. ... Modří čarodějové, Alatar a Pallando, byli dva členové řádu Istari, o nichž toho víme naprosto nejméně a známé informace navíc popisují několik různých verzí příběhu. ... V Pánu prstenů je zmíněn pouze počet ... více»
 15. listopad 2020
komnata Mazarbul
Komnata Mazarbul, neboli komnata záznamů byla důležitá komnata v Khazad-dûm – byla místem, kde se shromažďovaly záznamy a kroniky. Nacházela se na sedmém podlaží v blízkosti dvacátého prvního sálu. ... Když roku 2989 Balin přivedl skupinu trpaslíků s cílem znovu obsadit ... více»
 13. listopad 2020
Skončila anketa 'Který z těchto problémů je podle vás nejzásadnější, nejvíc sporný?'
Výsledky vypadají takto: 'Kdo je Tom Bombadil?' - 40%; 'Co se stalo s Modrými čaroději?' - 36%; 'Kdo je nejstarší bytost ve Středozemi?' - 10%; 'Co se stalo s entkami?' - 8%; 'něco jiného...' - 2%; 'Jaký je původ skřetů?' - 2%; 'Mají balrogové křídla?' - 2%;
  5. listopad 2020
m.s.: "Koronavírus ako trest Boží so všetkými dôsledkami! "
téma: Volná diskuse
Koronavírus ako trest Boží so všetkými dôsledkami! ... Tento článok by nevznikol, keby som náhodou nezachytil názor na súčasnú koronavírusou krízu, ktorý sa začína čoraz viacej rozširovať medzi obyčajnými ľuďmi. A prostí ľudia hovoria, že je to trest Boží. Že ... více»
  1. listopad 2020
Faila Ingaranwa: "Je konec Sauronovy říše"
obrázek: Je konec Sauronovy říše
"Zítřek leží v neznámu, ale často přináší naději" (Dvě věžě) více»
  1. listopad 2020
Faila Ingaranwa: "Re: Drobný pokus o oživení filosofických diskusí"
téma: Rozebírání různých více či méně filozofických problémů
Nejspíš tím chtěl vysvětlit, že jejich poslání nejsou tak odlišná, jak by se mohlo zdát. Jejich záměry by tak neměly být moc odlišné. Jenže Gandalf je správce všech, kdo to potřebují a usilují o správnou věc. Slouží lidu a vede ho, aby nesešel z cesty. Záleží mu na ... více»
 28. říjen 2020
Dům pamětin
Dům pamětin byla budova ve Velké Kopanině sloužící jako muzeum (dokonce se o ní přímo jako o muzeu mluví). Hobiti z Kraje ji užívali pro shromažďování a vystavování "pamětin", tedy různých zajímavých předmětů, pro které neměli konkrétní využití. ... Je známo, že v ... více»
 19. říjen 2020
Saerwhen: "Drobný pokus o oživení filosofických diskusí"
téma: Rozebírání různých více či méně filozofických problémů
Zdravím všechny věrné Tolkienovce a nadhazuji téma do diskuse: ... "... Ale jedno ti řeknu: nevládnu žádné říši, Gondorské ani jiné, velké ani malé. Moje starost jsou ale všechny hodnotné věci, které jsou v nebezpečí ve ... více»