Novinky

zprávyobrázkyencyklopediečlánkydiskuse
vševše kromě diskuse

Zobrazit novinky mladší než:

 28. listopad 2023
Ciryatur
Ciryatur byl númenorský admirál, který vedl flotilu vyslanou Minastirem, dědicem královny Tar-Telperiën do Středozemě na pomoc králi Gil-galadovi ve válce elfů se Sauronem roku 1700 D. v.. ... Ciryatur rozdělil svou flotilu a armádu na dvě části: Jednu poslal přímo do Lindonu na ... více»
 25. listopad 2023
Perrion: "Drúedain"
obrázek: Drúedain
XD neandrtálci více»
 24. listopad 2023
Kameny pýchy
Kameny pýchy
Túrin a stavba mostu přes Narog k branám Nargothrondu více»
 20. listopad 2023
U ohně sedím, přemítám
U ohně sedím, přemítám, o všem, co jsem kdy uviděl více»
 14. listopad 2023
Podpořte vydání hudebního alba Húrinovy děti
Mnoho z vás jistě zná hudební skupinu Falešné společenstvo, skupinu nadšených amatérských umělců, kteří se již dvacet let věnují tvorbě písní a muzikálových představení inspirovaných dílem J. R. R. Tolkiena. Pravidelně hrají své muzikály na Tolkienconu v lednu v ... více»
 13. listopad 2023
Nindamos
Nindamos bylo menší rybářské město na jižním pobřeží Númenoru blízko ústí řeky Siril, mezi poloostrovy Hyarnustar a Hyarrostar. ... Nindamos byl největší sídlo mezi mnoha rybářskými vesničkami na jižním pobřeží Númenoru. Ležel v rovinaté krajině bažin a mokřadů, ... více»
 10. listopad 2023
Cesta jde pořád dál
Cesta jde pořád dál
Cesta jde pořád dál a dál kupředu, pryč jde od mých vrat. Daleko už mi utekla a musím za ní pospíchat. více»
 10. listopad 2023
Gurthang
Gurthang byl meč Túrina Turambara. Vznikl překováním meče Anglachelu. Byl černý a zářil bledým ohněm. ... Když sel Túrin dostal do Nargothrondu, nechal nargothrondské kováře překovat Anglachel, meč Belega Cúthaliona, jímž ho sám nedopatřením zabil. Čepel přejmenoval na ... více»
  3. říjen 2023
U dveří je nějaký stín
U dveří je nějaký stín
U dveří je nějaký stín více»
  8. září 2023
cesmína
Cesmína je trnitý stálezelený keř. Sindarské slovo pro cesmínu bylo ereg. Ve Středozemi se hojně vyskytoval zejména v části Eriadoru mezi Mlžnými horami a žekou Gwathló, která podle tohoto stromu získala své jméno Cesmínie, sindarsky Eregion. více»
  7. září 2023
Freca
Freca byl rohanský šlechtic ve 28. století 3 věku. Patřilo mu území po obou stranách řeky Adorn na západ od Rohanská brána. Odvozoval svůj původ od krále Fréeawina, ale v žilách mu kolovalo mnoho Vrchovecké krve. ... Postavil si tvrz u pramenů Adornu a získal velkou moc a ... více»
  7. září 2023
Plamen Udunu
Plamen Udunu
Plamen Udûnu – Gandalf na můstku v Khazad-dûm čelí Durinově zhoubě. více»
  6. září 2023
Inzilbêth
Inzilbêth byla númenorská královna, manželka Ar-Gimilzôra, dvacátého třetího krále Númenoru. Byla to žena vznešeného původu, její otec byl z vedlejší větve královského rodu, potomek Gimilzagara, syna krále Tar-Calmacila, zatímco její matka Lindórië byla dcera ... více»