Encyklopedie


Himring


Himling Ostrov Himling - ruiny Maedhrosova sídla

Holý kopec s plochým vrcholkem na severní hranici Východního Beleriandu, jižně od planiny Lothlann. Vjižních svazích Himringu pramenily řeky Celon a Malý Gelion.

Po návratu Noldor do Středozemě tady vybudoval sovu hlavní citadelu Fëanorův nejstarší syn Maedhros. Okolní pohraniční oblast, kde se kopce postupně od Dorthonionu na západě postupně snižovaly k Maglorově bráně, se nazývala Maedhrosova marka. V Dagor Bragollach Himring obstál a jeho síla byla zvětšena o uprchlíky z Dorthonionu i ze zemí okolo Himringu, které podlehly náporu nepřátel. K Maedhrosovi se tak připojil i jeho bratr Maglor. V Nirnaeth Arnoediad byli ale Fëanorovi synové poraženi a Maedhros musel opustit Himring a ustoupit na jih; našel pak útočiště na Amon Erebu, který už po Dagor Bragollachu opevnili jeho bratři Caranthir a Amras.

Ve Válce hněvu se téměř celý Beleriand potopil do Západního moře, zůstalo jen několik míst, ze kteerých se staly ostrovy. Jedním z nich byl právě vrcholek kopce Himring, který byl později nazýván Himling.
zpět