Diskusní fórum

Přidání příspěvku (Adaptace Tolkienových knih)

Jméno:
Předmět:
Text:
Smajlíci
Very Happy Smile Sad Surprised
Mad Razz Embarassed Crying or Very sad
Shocked Confused Cool Laughing
Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink
Thumbs up Thumbs down Idea Arrow
Exclamation Question Thumbs up Thumbs down

Ochrana před spamem
Aby mohl být váš příspěvek vložen, napište prosím (číslem) výsledek jednoduchého příkladu "jedna a dvě":


Původní příspěvek:
Rocker-Tialk
19.12.2014 02:59:26 id5351 Re: Bitva Pěti Armád  

Tak zrovna Gundabad mi nevadil vzhledově, ale říkal jsem si spíš, proč tam Legolas jezdil a hlavně jak to tak rychle stihl. Na tomhle filmu mě daleko víc štvala ta přemíra CGI a to, že absolutně neřešili, co se stane s Arcikamem, Thorinův pohřeb, nástupnictví, osud Barda, Dolu a Esgarotu... Zajímavě vypadalo 3D, protože bylo používáno docela rozumně (narozdíl od jiných efektů a již použitých kejklí). Vadil mi z dějového hlediska vůbec ten vývoj Legolase... Ale i spousta dalších věcí:
1) Rybáři z jezerního města po několika dnech (týdnech) strádání cestou do rozvalin Dolu, bez tréningu, bez zkušeností, zesláblí atd. a bojují jako veteráni stovky bitev. Z Barda je najednou šermíř par excellence a dobrý stratég...
2) Vadí mi nová podoba Devítky
3) Vadili mi ty zeměžraví červi. A hlavně to, že zajeli zpět do díry a okamžitě se z těch děr vyvalili skřeti. Prostě červ asi zmizel, nebo co, vůbec nevyplňoval celou díru, nebo snad byl průchozí? Kdo ví...
4) Záběry jak z počítačové hry - zastaví se čas a Legolas skáče po kamenech... a tak dále
5) Dáin srážející nepřátele tím, že praští hlavou bez helmy vedle jejich těl v plné zbroji.

Ale byly tam i hezké momenty, jako třeba ten, že Legolasovi konečně (snad poprvé za celé dvě trilogie) v nevhodou chvíli došly šípy :D Taky se mi líbila Evil Galadriel nebo ten trpasličí průlom, když Thorin a spol. vyrazili do útoku.

Zajímavé je i to zmínění Aragorna a teď tady upozorňuju na SPOILER

SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER

Na konci Thranduil říká Legolasovi, ať vyhledá mladého hraničáře, kterému říkají Chodec a jehož jméno bude muset zjistit sám atd...

SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER

Všichni se bouří, že Aragornovi je ve časech Hobita nějakých 10 let a přebývá v Roklince. Jenže pozor. V extended Dvou věžích říká Aragorn Éowin, že je mu 87 let. Jenže tady se vracíme o 14 let zpět (v našem reálném světě) k filmovému Společenstvu, kde se Jackson rozhodl, že Frodo odejde z kraje po velmi krátké době od oslavy, zatímco v knize odešel až dvaceti letech, kdy válel šumky ve Dně pytle a hrál si s Prstenem. Tohle je právě těch dvacet let, které by Aragornovi chyběly do 87, pokud by mu bylo v době filmového Hobita jen 10 let. Počítáme-li tedy těch 20 let, tak Aragornovi je ve filmovém Hobitovi nějakých cca 30, spíš méně, takže už je to opravdu ten "Mladý hraničář ze Severu".

Jinak samostatně je ten film výborné fantasy, rozhodně bych ho nezatracoval a peněz za 3D nelituju, ale chci to vidět i ve 2D, protože ty 3D scény někdy spíš ubírají, než přidávají... V kontextu jiných netolkienovských fantasy je to hezkých 65%.
Jde bohužel asi o nejslabší díl trilogie, co si budeme povídat. Máme tam sice pěknou trpasličí štítovou zeď, dokonale synchronní elfíky a bandu animovaných skřetů a různých potvor, jenže tu hapruje příběh a scénář vůbec. V kontextu trilogie tedy slabých 50%.
V kontextu celé Jacksonovy adaptace Středozemě je to slabota tak za 35%.