Diskusní fórum

Přidání příspěvku (Editace textů)

Jméno:
Předmět:
Text:
Smajlíci
Very Happy Smile Sad Surprised
Mad Razz Embarassed Crying or Very sad
Shocked Confused Cool Laughing
Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink
Thumbs up Thumbs down Idea Arrow
Exclamation Question Thumbs up Thumbs down

Ochrana před spamem
Aby mohl být váš příspěvek vložen, napište prosím (číslem) výsledek jednoduchého příkladu "čtyři a jedna":


Původní příspěvek:
Neral
10.03.2007 13:09:52 id2095 Re: Chvála  

Adolescent 08.03.2007 14:46 napsala:
Aniž bych věděl, jestli a jak to bude fungovat, tak veškeré díky Neralovi. Jen bych mu doporučil, aby se nebál a a) trochu upravil (viz příp. debata níže) citační normu jednotlivých děl, b) na této normě despoticky trval s tím, že kdo ji nebude dodržovat (stejně jako další pravidla), bude varován a při neopravení smazán. Zatím je to možná zbytečný, ale když by se to nedejEru rozrostlo, zpětně to už neopraví ani ten chudák Eru. Opravdu.

Doporučuju v citacích odkazovat na vydané svazky (s uvedením oddílu. kapitoly či stránky), nikoli na literární kusy. Že se to "píše v Letopisech Amanu", je vhodné a milé zmínit, ale plní to účel přehlednosti a dohledatelnosti mnohem hůř než prostý odkaz já nevím (WJ:45), případně (XI:45) atd. Děl uvedených v Neralově stávající normě je moc a je to nepřehledné (AA, AD, AE atd.).

Ano, debatě na tohle téma se nebráním. Určitě by bylo dobré, dohodnout se na takové normě citací, která by byla všestranně nejvýhodnější. Zatím jsem se zabýval hlavně technickými záležitostmi okolo editování, takže jsem neměl čas se nad tím víc zamyslet... Pokud jde o ten seznam zkratek, tak ten jsem převzal z jedné jiné (anglické) stránky (ach ta moje hlava děravá, kdybych si tak pamatoval odkud) s tím, že by to mohlo prozatím plnit svůj účel uspokojivě. Ale samozřejmě nějakým úpravám koncepce se vůbec nebráním...