Diskusní fórum

Přidání příspěvku (Rozebírání různých více či méně filozofických problémů)

Jméno:
Předmět:
Text:
Smajlíci
Very Happy Smile Sad Surprised
Mad Razz Embarassed Crying or Very sad
Shocked Confused Cool Laughing
Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink
Thumbs up Thumbs down Idea Arrow
Exclamation Question Thumbs up Thumbs down

Ochrana před spamem
Aby mohl být váš příspěvek vložen, napište prosím (číslem) výsledek jednoduchého příkladu "sedm a tři":


Původní příspěvek:
Good Man
03.04.2012 17:02:42 id4726 Re:  

1. Ano, bitvy se sice nezúčastnili, aktivně na Pellenoru, ale Gandalf tím nemyslí 'jen' figurky na tom malém políčku pole, ale celkovou vojenskou akci (bitvu) těch dnů, souhrnně nazvanou Bitva o Pellenorské pole.

2. Už to zde padlo i dříve, ale ano, Modří čarodějové přišli během vykování Jednoho spolu s Glorfindelem, a pravděpodobně pluli, nebo se zastavili, na Númenoru.

3. Zrada, tak masivní, na straně Temnoty, ani nebyla možná. Skrze sliby Mairona a takové vzrůst v bohatství kvůli němu, nebo kdysi stejně kvůli Morgothovi.... ani neměli jinou možnost. A něco takového se ani nikdy v díle T. nevyskytuje, totiž nikdy nezrazovali Temné pány, i když jim otevřeně vzali, co jim předtím slíbili... a to udělal jen Morgoth. A to nejdůležitější je, že T. výslovně říká, že jen díky práci Modrách v utajení Sauron neměl posily, co by jinak pohltily do temnoty Západ, nehledě na velikost jejich vojsk a moci. Takže nějaké zrady Východu jsou pak tentam.

4. Tak Isildur mu uřízl prst, když už byl na zemi a ležel 'mrtev'... co je ve filmu SP je daleko mimo T. vizi.

5. Ano, jak říkám, netušil o Osudu Huana, že se netýká jeho. To ale nemohl vědět nikdo, překazil mu to Morgoth. Jinak tato věc se nedá s posuzováním skutečné 'moci' nijak srovnávat.

6. Tak otázka, jestli Gandalf už tou dobou čekal, že Gimli půjde do Valinoru... neboť to bylo především jeho přičiněním, že měl tu možnost, mimo menší hlas Galadriel atd... Gandalf (i Bílý) jistojistě mohl padnout s Jedničkou (nezapomeň, že Sauron neměl Jeden a tedy Přízraky měli násobně menší moc, než-li skutečnou, kterou by měli, měl-li by jejich Pán Jeden na ruce... to navíc říká sám Gandalf v SP). I balrog pořád jej mohl porazit... tam šlo čistě o to, kdo v tu chvíli prokáže větší kuráž a schopnost rozpoznat cokoliv k tomu, aby se miska vah přiklonila na tu nebo onu stranu... je jedno, jakou moc kdo má, viz. Jednička nazgůl a Eowyn/hobit. Téměř každý boj je víceméně o náhodě... moc tam hraje podtstanou, ale ne rozhodující roli. Ale ano, je patrné, že celkově, Gandalf Bílý byl asi nejsilnější osobou, mimo Saurona (a to i bez Jednoho) ve Středozemi... jestli počítal i s Valinorem a jejími obyvateli, tak především říká 'nejnebezpečnější', a Valar nejsou žádným, v jistém slova smyslu, nebezpečím, zatímco Gandalf jako Istari je schopný různých skutků (i když vedoucích vždy k dobru), vražd a 'intrik', tedy něco, co Valar nemohli nebo nechtěli.