Diskusní fórum

Přidání příspěvku (Rozebírání různých více či méně filozofických problémů)

Jméno:
Předmět:
Text:
Smajlíci
Very Happy Smile Sad Surprised
Mad Razz Embarassed Crying or Very sad
Shocked Confused Cool Laughing
Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink
Thumbs up Thumbs down Idea Arrow
Exclamation Question Thumbs up Thumbs down

Ochrana před spamem
Aby mohl být váš příspěvek vložen, napište prosím (číslem) výsledek jednoduchého příkladu "tři a dvě":


Původní příspěvek:
Neral
21.08.2005 04:56:06 id436 Re: HOME  
Fajn, taky jsem už usoudil, že vzhledem k výsledkům ankety by to asi skutečně něco takového chtělo. Teď ještě do konce srpna budu většinou pryč a nebudu mít čas o tom něco víc napsat, ale pak to určitě napravím.
Tak jen ve stručnosti: HOME, aka History of Middle-earth je soubor dvanácti knih, které vydával (pokud vím) v devadesátých letech Christopher Tolkien s tím, že v nich shromáždil většinu textů, které jeho otec na téma Středozemě (a vůbec celého světa Ardy) napsal. K tomu jsou komentáře, shrnující dobu vzniku jednotlivých textů a například změny Tolkienových názorů na dotyčné téma, které se v textech promítají... kdo jste četl Nedokončené příběhy, tak je to zhruba v podobném stylu - až na to, že je toho mnohonásobně víc.
Bohužel řesky vyšly jenom první dva díly, zvané Kniha ztracených pověstí I a II v nakladatelství Winston Smith. Zbytek série je dostupný jenom v angličtině. Já osobně jsem (kromě Knihy ztracených pověstí) teď začal číst první (přesněji řečeno poslední, ale je to první, kterou čtuicon_wink.gif), ale doufám, že časem se mi podaří přečíst celou sérii.
Tak nakonec vidím, že to zas tak stručné nebylo... ale aspoň snad pochopitelnéicon_lol.gif