Diskusní fórum

Přidání příspěvku (Rozebírání různých více či méně filozofických problémů)

Jméno:
Předmět:
Text:
Smajlíci
Very Happy Smile Sad Surprised
Mad Razz Embarassed Crying or Very sad
Shocked Confused Cool Laughing
Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink
Thumbs up Thumbs down Idea Arrow
Exclamation Question Thumbs up Thumbs down

Ochrana před spamem
Aby mohl být váš příspěvek vložen, napište prosím (číslem) výsledek jednoduchého příkladu "jedna a čtyři":


Původní příspěvek:
(anonymní) 11.07.2009 14:17:44 id3579 Re:  
Nikde se nemluví o tom, jak tamní lid nazýval Saurona, ba dokonce, ne všichni musejí nutně vědět, že Sauron existoval, vždyť byl mistrem iluze a převleků, mohl se nazývat mnohými jmény a odívat podobami, Tolkien rozhodně neměl dokončené příběhů Prvního věku. Navíc, Sauron byl dle mě známý v Prvním věku hodně jeho dílem na Sirionu a bojem s Lúthiem, popřípadně Felagundem. Byl mnohem více kapitán a velitel všeho, jeho postavení bylo vlastně stejné jako Morgothovo, jen Morgoth si to nepřipouštěl a jeho vojska a služebníci na něho pohlíželi jako na Valu který to započal, přesto muselo vědět, že skřety a zbrojení a plánování bylo stejným dílem jak "Melka", tak Saurona. To sám Tolkien zmiňuji ve zprávě Valar a Maiar. A ještě, sám Sauron dobrovolně přistoupil k Melkorovi, protože viděl v jeho službách největší šanci na uskutečnění svého vlastního plánu, což dává další pohled na jejich postavení. Vždyť Melkor musel být slabší než Sauron nebo i balrogové, když vyšlo než Slunce, protože Tolkien říká, že Morgoth neměl moc se měřit ani s Arien...
To pak si buď všichni jeho skřeti a zlobři neuvědomovali jeho sestupující moc a hleděli an něho z nějakého důvodu pořád jako na valu, nebo se ho prostě jen natolik báli, že ho nezačali odmítat a dál byli jeho loutkami.
Sauron udělal tolik skutků ( a né plýtvaním, jak sám říká Tolkien, neboť to, že neměl rád plýtvaní a nepořádek, byl důvod jeho pádu ) ke svému vítěztví, a nebylo vojska, které by ho zničilo silou, proti Sauronovi se prostě vítězilo jeho pýchou a jeho žádostí po Prstenu, ve druhém věku to muselo být zasahováním po celá staltí a nepřátelé sotva menš, než měl Melkor.