Diskusní fórum

Přidání příspěvku (Geografie a historie)

Jméno:
Předmět:
Text:
Smajlíci
Very Happy Smile Sad Surprised
Mad Razz Embarassed Crying or Very sad
Shocked Confused Cool Laughing
Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink
Thumbs up Thumbs down Idea Arrow
Exclamation Question Thumbs up Thumbs down

Ochrana před spamem
Aby mohl být váš příspěvek vložen, napište prosím (číslem) výsledek jednoduchého příkladu "sedm a tři":


Původní příspěvek:
Greywolf
11.09.2009 20:27:44 id3641 Belthronding  

S laskavým svolením admina tedy něco málo o první zbrani …

Belthronding

Belthronding byl veliký luk z černého tisového dřeva, který používal doriathský elf, velký lučištník a náčelník Thingolových hraničářů Beleg Cúthalion. Tato zbraň se v mnohém vymyká běžnému pojetí zbraně – artefaktu. Byl to bezpochyby skvělý, nádherně zpracovaný a velmi silný luk, ale není o něm známo, že by byl (na rozdíl od jiných artefaktů) obdařen nějakou „zvláštní“ mocí. V tomto případě se dá téměř jistě říci, že zbraň proslavil její majitel a ne že starší a mocná zbraň pomohla ke slávě jejímu majiteli.

Tvůrcem Belthrondingu byl s největší pravděpodobností sám Beleg, velký lovec, znalec lesa, stopař a bojovník, nejspíše počátkem Prvního slunečního věku. Beleg se často pohyboval v lesích na hranicích Doriathu, kde pronásledoval skřetí oddíly, které stále častěji ohrožovaly severní okraje země, a tento luk byl jeho nejoblíbenější zbraní. V lukostřelbě se Belegovi široko dalek nikdo jiný nevyrovnal. Není tedy divu, že luk byl jeho hlavní zbraní, kterou nikdy neodkládal. Když Beleg v roce 487 Prvního věku přišel za svým přítelem Túrinem na Amon Rudh a zůstal s ním, byla celá ta země široko daleko známá jako Dor-Cúarthol, Země Luku a Přilby. Beleg pak s Túrinem a jeho druhy bojoval proti Morgothovým stvůrám. Jednoho dne se však skřeti (díky zradě trpaslíka Mima, který se přátelil s Túrinem, ale upřímně nenáviděl Belega) dostali k Amon Rudhu. Skřeti vyplenili Amon Rudh a zabili jeho obránce. Túrina ale nezabili. Vzali ho s sebou jako zajatce. Beleg byl sice zraněn, ale dosud žil. Když se trochu zotavil, vzal svůj luk Belthronding a vydal se za skřety, aby přítele Túrina zachránil. Cestou se setkal s Gwindorem, Nargothrondským elfem, kterého zajal Morgoth v Nirnaed Arnoediad a kterému se podařilo uprchnout. Gwindor se k Belegovi přidal a společně Túrina zachránili. Túrin byl ale v bezvědomí. Když ho Beleg zbavoval pout, smekla se čepel jeho meče a Túrin se probral. Protože byla noc a on byl ještě dezorientovaný, nepoznal svého zachránce. Domníval se, že se nad ním sklání skřet s taseným mečem, který ho chce zabít. Vyrval mu tedy meč z rukou a domnělého nepřítele zabil. Beleg tedy přišel o život nešťastnou náhodou rukou přítele Túrina. Byl pohřben na okraji Taur-nu-Fuinu i se svým lukem.

Pomyslný „život“ skvělého luku Belthrondingu tedy skončil spolu s životem jeho pravděpodobného tvůrce a zcela jistě jediného majitele lučištníka Belega.

Souhlasí ? Předem díky za postřehy a komentáře …