Novinky

zprávyobrázkyencyklopediečlánkydiskuse
vševše kromě diskuse

Zobrazit novinky mladší než:

 22. květen 2023
Bain
Brand byl druhým králem Dolu. Byl synem krále Barda Lučištníka. Nastoupil na trůn roku 2977 po smrti svého otce. ... Vládl třicet let a podle všeho panoval úspěšně a přátelských vztazích se svým sousedem Dáinem II., králem pod Horou. ... Během Bainovy vlády vyrazila z Ereboru ... více»
 20. květen 2023
Sam a Odula
Sam a Odula
Sam a Odula více»
  9. květen 2023
Eldalótë
Eldalótë byla elfka, manželka Angroda a matka Orodretha. ... O jejím původu není nic známo, takže nevíme, jestli pocházela z Noldor jako její manžel nebo z jiné skupiny Eldar. Můžeme ale usuzovat, že se připojila ke svému manželovi během Útěku Noldor, neboť její jméno bylo ... více»
  5. květen 2023
Elwing v letu
Elwing v letu
„Ulmo totiž vynesl Elwing z vln a dal jí podobu velkého bílého ptáka, a silmaril jí na prsou svítil jako hvězda, když letěla přes vodu hledat milovaného Eärendila.“ více»
  5. květen 2023
Šedé hory (na jihu Středozemě)
Šedé hory byly jedno ze čtyř prvotních horských pásem obklopujících Středozem. Ležely na jihozápadě Středozemě a táhly se od severu k jihu podél pobřeží Západního moře. Představovaly jižní pokračování Modrých hor ležících na severozápadě Středozemě. Podobně se ... více»
  2. duben 2023
Skončila anketa 'Mají balrogové křídla?'
Výsledky vypadají takto: 'Rozhodně ano!' - 45%; 'Spíš ano' - 21%; ' Těžko říct, ani jedno není jisté' - 19%; 'Spíš ne' - 13%; 'Rozhodně ne!' - 2%;
Pozoruhodné. Nečekal jsem takto vyhraněné výsledky. Abych řekl pravdu, zajímalo by mě, kde se to pevné přesvědčení, že balrogové měli křídla, bere?
To snad abych příště udělal anketu, jestli balrogové umějí létat. :-)
 29. březen 2023
Pečeť správců
Pečeť správců
Pečeť správců více»
 29. březen 2023
Henneth Annûn
Henneth Annûn byla skrytá základna hraničářů Ithilienu, která se nacházela v severním Ithilienu mezi cestou vedoucí na sever k Morannonu a řekou Anduinou na úrovni ostrova Cair Andros. ... Úkryt se nacházel v údolí malé říčky spadající z hor Ephel Dúath do údolí Anduiny a ... více»
 29. březen 2023
Zapovězená tůň
Zapovězená tůň
Zapovězená tůň - jezírko v Henneth Annûn více»
 29. březen 2023
Kulinářská disputace tří zlobrů
Kulinářská disputace tří zlobrů
Kulinářská disputace tří zlobrů více»
  3. březen 2023
Lesní říše
Lesní říše bylo označení pro království Lesních elfů ve Velkém zeleném hvozdu (pozdějším Temném hvozdu). ... Prvním králem byl Oropher, původem Sinda z Doriathu, který založil Lesní říši na počátku Druhého věku a za své sídli si zprvu vybral pahorek Amon Lanc. Později ... více»
 28. únor 2023
Mrtvé močály
Mrtvé močály
Mrtvé močály více»
 28. únor 2023
Lesní elfové
Lesní elfové bylo označení pro elfy žijící převážně v lesích Středozemě. Ve Třetím věku se jednalo hlavně o elfy žijící v Temném hvozdu a Lothlórienu. ... Lesní elfové nebyli skupinou jednotného původu. Většina elfů žijících v oblasti Rhovanionu pocházela původem z ... více»