Novinky

zprávyobrázkyencyklopediečlánkydiskuse
vševše kromě diskuse

Zobrazit novinky mladší než:

  8. prosinec 2023
Finduilas z Dol Amrothu
Finduilas byla dcera knížete Adrahila Dol Amrothského a manželka vládnoucího správce Denethora II.. Byla pravděpodobně pojmenována podle elfské princezny Finduilas z Prvního věku, dcery Orodretha, krále Nargothrondu. ... Finduilas se narodila roku 2950 a vyrůstala v Dol Amrothu na ... více»
 28. listopad 2023
Ciryatur
Ciryatur byl númenorský admirál, který vedl flotilu vyslanou Minastirem, dědicem královny Tar-Telperiën do Středozemě na pomoc králi Gil-galadovi ve válce elfů se Sauronem roku 1700 D. v.. ... Ciryatur rozdělil svou flotilu a armádu na dvě části: Jednu poslal přímo do Lindonu na ... více»
 25. listopad 2023
Perrion: "Drúedain"
obrázek: Drúedain
XD neandrtálci více»
 24. listopad 2023
Kameny pýchy
Kameny pýchy
Túrin a stavba mostu přes Narog k branám Nargothrondu více»
 20. listopad 2023
U ohně sedím, přemítám
U ohně sedím, přemítám, o všem, co jsem kdy uviděl více»
 14. listopad 2023
Podpořte vydání hudebního alba Húrinovy děti
Mnoho z vás jistě zná hudební skupinu Falešné společenstvo, skupinu nadšených amatérských umělců, kteří se již dvacet let věnují tvorbě písní a muzikálových představení inspirovaných dílem J. R. R. Tolkiena. Pravidelně hrají své muzikály na Tolkienconu v lednu v ... více»
 13. listopad 2023
Nindamos
Nindamos bylo menší rybářské město na jižním pobřeží Númenoru blízko ústí řeky Siril, mezi poloostrovy Hyarnustar a Hyarrostar. ... Nindamos byl největší sídlo mezi mnoha rybářskými vesničkami na jižním pobřeží Númenoru. Ležel v rovinaté krajině bažin a mokřadů, ... více»
 10. listopad 2023
Cesta jde pořád dál
Cesta jde pořád dál
Cesta jde pořád dál a dál kupředu, pryč jde od mých vrat. Daleko už mi utekla a musím za ní pospíchat. více»
 10. listopad 2023
Gurthang
Gurthang byl meč Túrina Turambara. Vznikl překováním meče Anglachelu. Byl černý a zářil bledým ohněm. ... Když sel Túrin dostal do Nargothrondu, nechal nargothrondské kováře překovat Anglachel, meč Belega Cúthaliona, jímž ho sám nedopatřením zabil. Čepel přejmenoval na ... více»
  3. říjen 2023
U dveří je nějaký stín
U dveří je nějaký stín
U dveří je nějaký stín více»