Diskusní fórum

Adaptace Tolkienových knih

Diskuse :. Arda - Tolkienův svět :. Adaptace Tolkienových knih

Před deseti lety žil celý svět filmovou trilogií Pán prstenů, v současnosti jsme se dočkali také zfilmování Hobita, zkombinovaného s částí širší historie, předcházející Válce o Prsten. Ale jsou tu také další filmová díla, méně známá. Hobit a pán Prstenů se dočkaly už jednoho animovaného zpracování v sedmdesátých letech. A v posledních letech vznikly také zdařilé nezávislé filmy jako Born of Hope nebo Hunt for Gollum.

přidat příspěvek

novější
1 2 3 4 5 6 7
počet příspěvků v tomto tématu: 124; počet stran: 7
Calwen Aurellen
17.12.2012 18:03:04 id4973  odpovědětcitovat
Re: Taky zkouknuto! (->id 4972)
To jo, já se taky chystám ještě na titulky, protože dabing se mi moc nelíbil (ty hlášky o houbičkách a golfu, písnička trpaslíků - dabéři evidentně neumí zpívat, originál je lepší). To s těmi skřety je taky pravda, ale fanda jako já se v tom nebude hrabat. Na Šmaka se taky těším, už proto, že ho uvidíme celého.
Odpovědi: id 4974, id 4975
Leon IV.
17.12.2012 17:56:54 id4972  odpovědětcitovat
Re: Taky zkouknuto! (->id 4971)
Mě se to taky hodně líbilo, byl jsem zatím jen na dabingu a hodlám jít i na titulky. Jako film je nádherný, jako zfilmování Hobita lehce pokulhává. A někteří skřeti se mi zdáli velice digitální, v Pánovi Prstenů byly dle mého názoru přesvědšivější. A velice se těším na Bitvu pod Horou a na Šmaka.
Písnička těch trpaslíků je naprosto ůchvatná jako i celá hudba k filmu.
Odpověď: id 4973
Calwen Aurellen
17.12.2012 16:33:28 id4971  odpovědětcitovat
Taky zkouknuto!

Kopíruji zde MŮJ názor uveřejněný na kfilmu.cz

Na tuhle trilogii jsem byla hodně natěšená, protože jsem stejně jako mnozí tady na Pánovi Prstenů vyrostla a přečetla o něm všechno možné i nemožné :). 3D bylo dobré, a to je co říct. I grafika a animace se mi líbila. Soundtrack byl úžasný, co taky jiného, když hudbu složil Howard Shore?

Děj byl sice občas delší, ale zase jsem byla potěšena provázaností s Pánem Prstenů. Některé scény tam sice přebývaly, ale toho si obyčejný divák nevšimne a mě jako fanouška to potěší (zvláště, když bylo řečeno ze vycpávkové scény jsou z výpisků samotného Tolkiena). Takže děj byl dobrej.

Nejvíce mě překvapila scéna s Galadriel a Gandalfem v Roklince, kterou jsem nečekala a naprosto mě dostala. Druhá zajímavá scéna byla při zničení Ereboru, kdy trpaslíci žádají Thranduila o pomoc. Thranduil mi vyrazil dech, to jsem opravdu nečekala. Překvapivě si byli s Legolasem podobní, a ten jeho smutný výraz když otáčel svého jelena (asi jelen)!

A také vtipných scén a hlášek tam bylo požehnaně. Například Radagastova důvěra v jeho rychlé králíky, nebo Sarumanova narážka na Radagastovu závislost :) pozadu nebyl ani Gandalf s jeho hořícími šiškami a vynález golfu. A to jsem ani netušila, že ve Středozemi znají houbičky, golf a kohoutek na vodu :)

Písnička trpaslíků se dabérům taky moc nepovedla a obecně se mi zdá, že dabing trochu pokulhával. Herci byli úžasní, hlavně Martin Freeman jako Bilbo a G. Armitage jako Thórin. A i Kili a Fili byli hezci, jak už se tu někdo zmiňoval. Těšila jsem se i na Huga Weavinga jako Elronda a ten opět nezklamal. Dokonce Galadriel dostala barevné šaty (fialové, řekla bych). A opravdu se mi zdá, že Thorin může směle konkurovat Aragornovi

Odpověď: id 4972
Neral - admin
17.12.2012 15:52:07 id4970  odpovědětcitovat
Hobit

Tak co říkáte na první část filmové verze Hobita?icon_smile.gif

Pár mých postřehů a domů si můžete přečíst v příslušném úvodníku.

novější
1 2 3 4 5 6 7