Diskusní fórum

Přidání příspěvku (Adaptace Tolkienových knih)

Jméno:
Předmět:
Text:
Smajlíci
Very Happy Smile Sad Surprised
Mad Razz Embarassed Crying or Very sad
Shocked Confused Cool Laughing
Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink
Thumbs up Thumbs down Idea Arrow
Exclamation Question Thumbs up Thumbs down

Ochrana před spamem
Aby mohl být váš příspěvek vložen, napište prosím (číslem) výsledek jednoduchého příkladu "sedm a dvě":


Původní příspěvek:
Calwen Aurellen
17.12.2012 16:33:28 id4971 Taky zkouknuto!  

Kopíruji zde MŮJ názor uveřejněný na kfilmu.cz

Na tuhle trilogii jsem byla hodně natěšená, protože jsem stejně jako mnozí tady na Pánovi Prstenů vyrostla a přečetla o něm všechno možné i nemožné :). 3D bylo dobré, a to je co říct. I grafika a animace se mi líbila. Soundtrack byl úžasný, co taky jiného, když hudbu složil Howard Shore?

Děj byl sice občas delší, ale zase jsem byla potěšena provázaností s Pánem Prstenů. Některé scény tam sice přebývaly, ale toho si obyčejný divák nevšimne a mě jako fanouška to potěší (zvláště, když bylo řečeno ze vycpávkové scény jsou z výpisků samotného Tolkiena). Takže děj byl dobrej.

Nejvíce mě překvapila scéna s Galadriel a Gandalfem v Roklince, kterou jsem nečekala a naprosto mě dostala. Druhá zajímavá scéna byla při zničení Ereboru, kdy trpaslíci žádají Thranduila o pomoc. Thranduil mi vyrazil dech, to jsem opravdu nečekala. Překvapivě si byli s Legolasem podobní, a ten jeho smutný výraz když otáčel svého jelena (asi jelen)!

A také vtipných scén a hlášek tam bylo požehnaně. Například Radagastova důvěra v jeho rychlé králíky, nebo Sarumanova narážka na Radagastovu závislost :) pozadu nebyl ani Gandalf s jeho hořícími šiškami a vynález golfu. A to jsem ani netušila, že ve Středozemi znají houbičky, golf a kohoutek na vodu :)

Písnička trpaslíků se dabérům taky moc nepovedla a obecně se mi zdá, že dabing trochu pokulhával. Herci byli úžasní, hlavně Martin Freeman jako Bilbo a G. Armitage jako Thórin. A i Kili a Fili byli hezci, jak už se tu někdo zmiňoval. Těšila jsem se i na Huga Weavinga jako Elronda a ten opět nezklamal. Dokonce Galadriel dostala barevné šaty (fialové, řekla bych). A opravdu se mi zdá, že Thorin může směle konkurovat Aragornovi