Diskusní fórum

Přidání příspěvku (Rozebírání různých více či méně filozofických problémů)

Jméno:
Předmět:
Text:
Smajlíci
Very Happy Smile Sad Surprised
Mad Razz Embarassed Crying or Very sad
Shocked Confused Cool Laughing
Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink
Thumbs up Thumbs down Idea Arrow
Exclamation Question Thumbs up Thumbs down

Ochrana před spamem
Aby mohl být váš příspěvek vložen, napište prosím (číslem) výsledek jednoduchého příkladu "čtyři a jedna":


Původní příspěvek:
Neral
03.10.2005 12:19:51 id544 Re: provokatiffní offtopic ohledně ras  
Tak samozřejmě že existuje spousta sci-fi a fantasy literatury, kde je to rozděleení daleko méně černobílé, ale to vyplývá z toho, co tu už bylo zmíněno - Tolkien vycházel z mytologie, ba dokonce svoje dílo koncipoval jako určitou moderní mytologii, a tak je celkem pochopitelné, že se tam vyskytuje určité Dobro a Zlo, a stejně tak tvorové kteří ze své přirozenosti slouží buď Dobru nebo Zlu.
U různých dalších autorů to už je jinak. Jednak to jsou většinou pozdější pozdější knihy a hlavně je to už pojaté tak trochu jinak - spíš jako moderní literatura, která má zaujmout čtenáře třeba i tím, že pojímá pojmy jako dobro a zlo mnohem relativněji - a to samé pak platí i pro různé rasy a národy.

Pokud jde o to konečné řešení, tak to se sice tady jako srovnání docela nabízí, ale řekl bych, že z pohledu obyvatel Středozemě je to trochu jinak. Přece jenom, když nějaká cizí rasa systematicky útočí na váš národ a spojence, tak určité myšlenky na nějaké konečné řešení jsou docela pochopitelné. A navíc v tomhle případě by se jednalo o řešení čistě vojenské, což je trochu jiný případ než to, co se dělo v našem světě.