Diskusní fórum

Přidání příspěvku (Rozebírání různých více či méně filozofických problémů)

Jméno:
Předmět:
Text:
Smajlíci
Very Happy Smile Sad Surprised
Mad Razz Embarassed Crying or Very sad
Shocked Confused Cool Laughing
Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink
Thumbs up Thumbs down Idea Arrow
Exclamation Question Thumbs up Thumbs down

Ochrana před spamem
Aby mohl být váš příspěvek vložen, napište prosím (číslem) výsledek jednoduchého příkladu "pět a jedna":


Původní příspěvek:
Good Man
03.04.2012 15:23:01 id4724 Re:  

Nejde jen o počet, který měl Sauron na Pellenoru rozsáhlejší než-li Jednička u Fornostu, ale jak říkáš, o celkovou situaci (Grond, olifanti, celá Devítka, sám vůle Saurona v plném rozsahu, jak jen bylo bez Jednoho možné, Mrtvá armáda - na to zdaleka nezapomínat, a korzáři a létající bestie nazgůlů a znetvořené bestie a pravděpodobně, nebo možná i už Olog-hai a samozřejmě zástupy skurutů - něco, co během Angmarské zlé říše neexistovalo) na bojišti, z níž se až usuzuje její velikost a vážnost.

U toho jeho boje to je právě hodně diskutabilní. Vyzval Gil-Galad Temného pána na souboj jako Fingolfin Morgotha. Nebo Sauron ve Věži čekal na posily z Východu, které měli přijít a nepřišli (viz. důležitost Modrých čarodějů - bez nich by tak jako tak PA prohrála a asi ani nedošla do Mordoru, ale během útoku Saurona by nebyl odražen, a je-li pravda - což je poslední T. dodatel- že MČ přišli už roku 1600, tak nejspíše měli velký podíl na tom, že i Númenor měl sílu jej odrazit, když byl u Šedých přístavů, a později stejně tak i Západ ve Třetím věku, který by ale již stejně nebyl). Nebo Sauron vážně chtěl jít přes Cirith Ungol a uniknout, ale dlouho váhal? Nebo věřil, že opravdu zabije Elendila a Gil-Galada... což se mu povedlo... nehledě na vlastní 'smrt'. Nebo hodně dlouho byl boj o Barad-dűr a Horu osudu nerozhodný, a tak se rozhodl zkusit rovnováhu na bojišti a nevyšlo mu to? Pravda je, že do té doby jednou jedinkrát bojoval (s Huanem a Lúthien) a prohrál, a netřeba dodávat, že jen díky Osudu Huana, Mairon zřejmě ani nemohl tušit nic o Carcharothovi...

Tady ještě dodávám k předešlým věcím... jeden z T. dopisů, tedy už po zapsaných textech použitých později v Silmarilliou... totiž že 'Maia je název druhu Valar, ale především těch menší moci než-li 9 velkých vládců.' Jasně mluví jen o Aratar, a později se škrtá z toho výčtu i Melkor-Morgoth. Je tedy jasné, že i T. naznačuje tímto, že prominentní Maiar mohli být relativně opravdu stejně mocní (té nepodstatné dlouho-debatované moci) jako Valar jako Tulkas, Lórien atd... Nenealos, doufám, že teď už to vidíš jinak.