Diskusní fórum

Přidání příspěvku (Rozebírání různých více či méně filozofických problémů)

Jméno:
Předmět:
Text:
Smajlíci
Very Happy Smile Sad Surprised
Mad Razz Embarassed Crying or Very sad
Shocked Confused Cool Laughing
Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink
Thumbs up Thumbs down Idea Arrow
Exclamation Question Thumbs up Thumbs down

Ochrana před spamem
Aby mohl být váš příspěvek vložen, napište prosím (číslem) výsledek jednoduchého příkladu "deset a čtyři":


Původní příspěvek:
Good Man
01.04.2012 18:44:42 id4722 Re:  

Tak to určitě ne... Tolkien byl dost zásadový na slovíčka, a pokud jasně (a mnohokrát) napsal, že Pellenor byla největší bitvou, tak byla. Ono je to pochopitelné, Jednička jako Černokněžný král nikdy neměl (a nemohl) mít tak velikou vojenskou sílu jako sám Sauron později... a dost možná tou dobou už i Anor nebyl tak věhlasný jako Minas Tirith a Gondor, když tam byl Denethor II. a ukázal se Elessar cobi dědic... Jde o to, že během Pellenoru se ukázalo spousty dosud nevídaných věcí, opravdu tam byl každý z nejpřednějších lidí a jedinců Mordoru, a i když chyběl Starší lid, ten už ve T.V. nikdy neměl takový vliv a důležitost, jako kdysi. I Saruman to chápal. Ale i co do počtu... o Mordoru netřeba mluvit, ale i těch Gondorských + Rohanských nakonec mohlo být porovnatelně jako během Pádu Angmaru.

tak je to vždy skrze celou historii ME... vždy v nejdůležitějším bodě potyček mezi Temnými pány a Svobod. národy je všechno největší (Válka hněvu 1.V., P.A. 2.V - jeden z nejzvláštnějších a nejdůležitějších bojů skrze historii ME vůbec, i co do srovnání s Válkou hněvu., Pellenor 3.V.)... a Pellenor byl daleko nejdůležitější bitvou T.V.

Ještě k té Poslední alianci... je velmi zvláštní, že Sauron, leč zmenšen po Pádu Númenoru, byl zabit a zabil navzájem Elendila a Gil-Galada, nemyslíte? Všechny infa o poslední boji, jak k tomu došlo, co se tam vlastně stalo, proč Sauron vyšel bojovat ven... jeden z nejdivnějších momentů jeho jinak bezchybných akcí, kdy je čas vyklidit pole a porazit oponenty jinak než-li silou.