Diskusní fórum

Přidání příspěvku (Rozebírání různých více či méně filozofických problémů)

Jméno:
Předmět:
Text:
Smajlíci
Very Happy Smile Sad Surprised
Mad Razz Embarassed Crying or Very sad
Shocked Confused Cool Laughing
Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink
Thumbs up Thumbs down Idea Arrow
Exclamation Question Thumbs up Thumbs down

Ochrana před spamem
Aby mohl být váš příspěvek vložen, napište prosím (číslem) výsledek jednoduchého příkladu "pět a tři":


Původní příspěvek:
Good Man
24.03.2012 16:02:35 id4692 Re:  

Calaquendi se z Mandosu mohli vrátit, ale bylo to opravdu povoleno jen pár jedincům, o nichž to je zaznamenáno... žádné vojsko. Jako u té moci Ainur (Valar), žádná 'supervěc',

U té autority... vůbec ne. Balrogové? Existovali jich 3-7, Morijský je na 99% jediní přeživší. A jednal naprosto v souladu s obecným zlem, tou dobou jedině reprezentovaným Sauronem. A draci? I bez Prstenů cobi Nekromant měl Gandalf jistotu, bude-li to možné, Nekromant se s ním spojí a použije jej. Jde o to, že po Válce hněvu se už nikdo z těchto Maiar (balrog, pár draků) nikdy aktivně nepřihlásilo do válečných podmínek na celosvětovém měřítku. Ve skutečnosti si daleko snadněji představím Mairona, jak dokáže přesvědčit ostatní služebníky Melkora, co mu sloužili i v dobách jeho úpadku, aby teď sloužili i jemu. A jak jsem již psal, nikdo z nich není věc, která by nutně zajistila vítězství. Balrogové a draci byli veliteli Melkora ve válkách, Mairon dosáhl takové kontroly nad nimi (nad enklávou žoldáků, noshledů, agentů), že je v tomto ohledu nepotřeboval. Ano, bylo by to s nimi lepší, ale ne triumfální.

A není třeba říkat, že Mairon (a nebo jako Tar-Mairon, Král Excelentní) dosáhl kontroly nad celým národem, dost možná nejmocnějším těch časů. do naprosté 'satanistické vzpoury nad Valar', a nad Gwaith-i-Mírdain ke vzpouře nad Gaaldriel a Celebornem v Eregionu... měl kontrolu nad 'stoupenci' Valar a Jednoho, což Melkor-Morgoth nikdy neměl. Jednou jedinkrát, v Amanu, než-li Noldor vůbec poznali, kdo Melkor je, a rozhodně je neměl pod takovým vlivem, aby jim poroučel, jen usměrňoval jejich činy.