Diskusní fórum

Přidání příspěvku (Rozebírání různých více či méně filozofických problémů)

Jméno:
Předmět:
Text:
Smajlíci
Very Happy Smile Sad Surprised
Mad Razz Embarassed Crying or Very sad
Shocked Confused Cool Laughing
Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink
Thumbs up Thumbs down Idea Arrow
Exclamation Question Thumbs up Thumbs down

Ochrana před spamem
Aby mohl být váš příspěvek vložen, napište prosím (číslem) výsledek jednoduchého příkladu "šest a tři":


Původní příspěvek:
Good Man
24.03.2012 08:15:33 id4689 Re: Melkor  
1. Opravdu, toto nejsou moje domněnky, ale ryze 'kopírování' úvah z HomE.
2. 'Dokázali by ohněm zabít spousty skřetů' - to je to, o čem mluvím... nejsou to kouzelníci v moderním pojetí, kdy řeknou zaklínání a vyšlehne jim z očí oheň jako laser... něco takového v T. díle neexistuje.
3. desetitisíce vlků neměl nikdo, ale asi zapomínáš, že to Mairon byl známější jak Morgoth, co se týká kontroly nad vlky...
4. Jak se mohlo vojsko Valar, tedy Vanyar a zbytky Noldor v Amanu zvětšit, když měli velmi těžké ztráty, a množení Calaquendi je daleko pomalejší než-li rozmnožování orkor...
5. Neříkám, že by Valar nevyhráli. Vojensky mohli (ale nemuseli' je tam tisíce a tisíce kdyby a kdyby), toho bylo dokázáno proti Temným pánům mnohokrát. Otázka je, co je pro Valar primárním vítězstvím... zničení jeho vojsk, nebo nenapáchání škody na světě s tím, že buď jim uteče, nebo budou riskovat, že ho zajmou a v Amanu sám pak napáchá škody jako kdysi Melkor.
Nakonec, bereš T. svět úplně jiným pohledem, proto pořád omíláš Eönwëho, Oromëho atp... jak by smetli i hory a Barad-dűr... prostě toho nemohou s každým dalším věkem být schopni, přímo to Adoscelent, také znalý v HoME, píše v předešlých letech tady na fóru.