Diskusní fórum

Přidání příspěvku (Rozebírání různých více či méně filozofických problémů)

Jméno:
Předmět:
Text:
Smajlíci
Very Happy Smile Sad Surprised
Mad Razz Embarassed Crying or Very sad
Shocked Confused Cool Laughing
Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink
Thumbs up Thumbs down Idea Arrow
Exclamation Question Thumbs up Thumbs down

Ochrana před spamem
Aby mohl být váš příspěvek vložen, napište prosím (číslem) výsledek jednoduchého příkladu "šest a čtyři":


Původní příspěvek:
Good Man
21.03.2012 22:46:51 id4667 Re: Melkor  

Dobře, já nemluvím ale jen o Třetím věku... každý Věk je jiný a vždy je nějaký způsob, jak by to Mairon, nebo Valar, mohli uhrát... Další věc je, že Valar vůbec nikdy do válek nešli a nepůjdou. Nejsou to válečníci po způsobu, jakým si asi většina zde představuje. Podívej se na Morgotha a Mairona... měli sami problémy bojovat nebo porazit nejrůznější hrdiny světa. Proč by tedy Valar, těch už mě unavujících 14 duchů, mohlo sfouknout řekněme deset tisíc skřetů? Nemohli, stejně by to nemohl ani Morgoth/Mairon... nejsou to bohové.

Méně času... neuvěřitelně méně času a v daleko těžších podmínkách. Morgoth a zástupy Maiar, jimž je Mairon náčelník a Pánův pobočník, jsou po tisíce a tisíce! let ve Středozemi, zatímco Valar opravují a budují Aman ze strachu před další katastrofou jako Pád Lamp. Zlo tou dobou obchází Středozem a všechno kazí, do toho se probouzí 144 Calaquendi. Ti se vzbudí, neví, co se děje, a na severu je několik nejbrilantnějších myslí Ainur v Utumnu a Angbandu. Mairon pětset je na Východě v dobách, kdy Valar a Eldar jsou v Amanu spokojeni, Númenor se blíží k vrcholu moci a poznání, a spousty jiných Noldor jsou v Eradioru a Eregionu. Až roku 1000 Mairon začíná opravdu pracovat v análech Středozemě, jde do Mordoru a pokládá Barad-dűr. A až za šestset let, když uková Jeden, vskutku se hovoří, že schromažďuje vojsko. Jistě, již předtím je tam spousty Výchoňanů, kterým je Mairon král-bůh, když jim přinesl nesmírné bohatství, a i skřeti (kdo jiný stavěl Věž, že?), ale nehovoří se o nějakém mašinérii vojenské politiky a síly.

A to vzdání Númenoru byl brilantní tah... poprvé dostal možnost jít na Númenor, kterým přísahal pomstu. Chtěl to. Ano, nejspíše by prohrál vojensky, ale opět, jako mistr výzvědné služby a hry mysli by politicky tak jako utekl a vrátil se, nebo tam byl odvezen jako válečný zločinec s větší opatrností, než-li se vzdal, ale pořád měl Jeden a chytrost v jednání s jinými z okolí. A nad Posledním spojenectvím... opět, již to není TEN Mairon, ale ONEN Sauron, a jeho vlastní moc nebyla dobudována, několikrát zmíněno v textech... kdykoli někam šel, aby se zbavil oponentů, někde jinde se stalo něco jiného, co mu přitížilo. S něčím takovým se Melkor-Morgoth téměř nepotýkal.

Ještě dvě věci. 1. Proti Maironovi Ilúvatar 3x zasáhl, a to přímo fyzickým kontaktem nebo něco fyzicky ovlivnil... Númenor, tehdy to byl jediný způsob, jak zastavit Mairona od úplné vlády... vždyť Númenorejci by vojensky MOHLI zničit Valinor samotný (jak Mairon také přísahal) - psáno v Letters of J.R.R.T) a Mairon by měl celý svět pro sebe, zatímco Valar a ostatní by bloudili světem bez domova, nebo by možná uznali selhání Správy a Maironův (Zla) triumf. Dalším je zmrtvýchvstání Gandalfa, opět... Gandalf je osoba rozhodující v pochopení, že Sauron nikdy nebude počítat s tím, že by se někdo pokusil Jeden zničit, stejně jako koordinátor vojenských operací a jeden z Mocností sám o sobě Posledním je fakt, dost málo známý, že to byl Ilúvatar, kdo pošťouchl Gluma do lávy Hory Osudu.