Diskusní fórum

Přidání příspěvku (Rozebírání různých více či méně filozofických problémů)

Jméno:
Předmět:
Text:
Smajlíci
Very Happy Smile Sad Surprised
Mad Razz Embarassed Crying or Very sad
Shocked Confused Cool Laughing
Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink
Thumbs up Thumbs down Idea Arrow
Exclamation Question Thumbs up Thumbs down

Ochrana před spamem
Aby mohl být váš příspěvek vložen, napište prosím (číslem) výsledek jednoduchého příkladu "osm a jedna":


Původní příspěvek:
(anonymní) 22.11.2009 18:49:02 id3856  
Doufám že tímto to uzavřu a ty vše pochopíš.
Sauron, skutečným jménem MAIRON ( Obdivuhodný ) "nebyl tak mocný jako hlavní Valar, ale byl mocnější než většina ostatních kolegů z Maiar. Valar totiž k sobě přitáhli jiné duchy, některé menší, některé téměř tak velké jako jsou sami." Jedním z těch tak velkých je nepochybně Sauron.
Jako Sauronův motiv Tolkien poznamenal, že "to bylo jeho působivostí ( a také příčinou jeho pádu!!! ), že miloval pořádek a koordinaci a nesnášel všechen ten zmatek a zbytečné plýtvání."
Sloužil jako náčelník agentů Melkora v Almarenu a zřejmě i chvíli ve Valinoru, takže oklamal Valar a Melkor mohl zničit Lampy. "Měl (Sauron) díl ve všech činech Melkora.."
Potom se skryl vojsku Valar v Angbandu a opravil ho a pěstoval skřety atd... Potom se o něm doslechneme až při jeho vítězstvím nad Felagundem, zjistil pro Melkora polohu Felagundových druhů a pozabíjel je všechny kromě Berena. Prohrál jen díky sudbě.
Pak oklamal na konci Eönwëho a uprchl pryč.
Ve Druhém věku zkorumpoval vlastně východ i jih, měl tam nějaké doupě, které nikdo nikdy nenalezl a roku 1000 měl už Mordor za svůj. Do roku 1500 zkorumpuje elfy v Eregionu včetně Celebrimbora, na jeho slovo je vyhnána Galadriel a Celeborn a pomáhá kovat Prsteny. Když vyková Jeden "jeho moc na zemi je skutečně lepší."
Roku 1693 začne válka, 1695 vyráží, postupuje přes Rohan do Eradioru. Elrond útočí a Sauron se obrací do Eregionu. Pak útočí Celeborn a i když se spojí s Elrondem, byli v šachu a Sauron další částí pustošil Eregion. Celebrimbor mrtvev, země zničena. Potom útočí se vším na Elronda a ten by prohrál, nebýt dalšího útoku, teď zezadu trpaslíky z Morie a elfové z Lórienu. Elrond utíká a založí Roklinku. Sauron ho přestane následovat, opět se obrací a útočí na elfy z Lórienu a trpaslíkům a zahání je. Morie zavřena! Teď Sauron zase kašle na Lórien a útočí na Eriador a chce dobýt Lindon, musí zase velkou část nechat k hlídání Elronda aby nevpadl mu do zad. Sauron má vojska různě v Eriadoru, u Roklinky a další přicházela z Enedwaithu. Navíc byl v Šedých přístavech Sauron, kde byl Gil-Galad a Númenorejci a padli by, a právě přichází flotila Númenorejců. Byl zahnán a když se posílil, zase měl v zadu Númenorejce. Tak uprchl na Dagorlad a pak do Mordoru.
Potom dokonale zničí Númenor. Když se vrátí trvá jen pár století, než opět začne ohromná válka, a prohrál díky předčasnému útoku. Pak prohrál Třetí věk už jen tím, že Isildur ztratil Prsten a skřeti z Kosatcových polích ho nevzali, ačkoli to bylo prakticky nemožné.
Ve Třetím věku Sauron neměl Jeden, ale mohl napadnout Lórien a Roklinku a zřejmě by je porazil a vyhrál by, místo toho polovinu poslal na Gondor a spěchal do Mordoru. Nakonec je zničen Jeden
Vše.