Diskusní fórum

Přidání příspěvku (Rozebírání různých více či méně filozofických problémů)

Jméno:
Předmět:
Text:
Smajlíci
Very Happy Smile Sad Surprised
Mad Razz Embarassed Crying or Very sad
Shocked Confused Cool Laughing
Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink
Thumbs up Thumbs down Idea Arrow
Exclamation Question Thumbs up Thumbs down

Ochrana před spamem
Aby mohl být váš příspěvek vložen, napište prosím (číslem) výsledek jednoduchého příkladu "pět a čtyři":


Původní příspěvek:
Illuminat
20.09.2009 21:40:53 id3659  

Jednak první z výtvorů nebyli draci ale červi, jednak to byli prostě těla osazená duchy tak jako Maironovi vlci. Ent, orli, vlci, 'draci', já bych to všechno dával pod jednu skupinu, ač ne třeba stejného postavení, velikosti, stáří, moci, inteligence... Pokud k tomu Tolkien něco napsal nebo se ohledně toho vyjádřil ( ale plnohodnotně ), sem s tím. Melkor a Aüle mají podobné myšlení a sklony ( a jistě pravomoce ), takže v tomto ( kovářství, fyzická práce a zručnost, 'technologické' nápady a výtvory ) byl těžko Melkor mocnější. Zajímavé je toto :

Several Maiar were associated with Aulë: Sauron, before being corrupted by Melkor; and Curumo (Saruman), who later went to Middle-earth as an Istar to combat Sauron. Sauron was among the mightiest, if not the mightiest of the Maiar who served Aulë and used his knowledge of the metaphysical structure of Arda to great effect as a servant of Morgoth in the First Age of Middle-earth and then was his own master in the Second and Third Ages. When Sauron sought to corrupt the elves in the Second Age one of the names he assumed was Aulendil, meaning devotee of Aulë. It is interesting to note that two of the greatest Maiar sent to Middle-earth, that fell, were in the beginning both aligned with Aulë. The reason for this is probably that this is the order most associated with craft, skill, and by these means, power. Weaker-willed spirits often fall prey to craving for power in Tolkien's works, and these prove no exception. It seems Maiar of Aule are the most powerful Maia because they are the closest to Illuvatar’s creation skills.

Angband měl pod velením Mairon, duch klamů a podvodů, a bylo určitě i jeho myšlením, že byla tvrz Angband jedno velké bludiště s bezpočtem tajných chodeb, kde se mohli schovat i Valarauko, draci... O nějakém ovládání není řeč, to je naprostý nesmysl, ani Mairon a Curumo nikoho nedokázali dokonale ovládnout ( snad Úlairi, ale i ti měli vlastní myšlení ). Melkor byl neschopný a měl to štěstí že ho všichni milovali ( už na úvodu je psáno že Mairon byl méně zlý jen proto že mu sloužil a ne sobě, což naznačuje, že mohl převzít velení, nebo spíše že mohl být zrádcem jako poté Curumo a mít vlastní Angand soupeřící s Melkorem i Valar, a to samé mohl udělat Gothmog a vládnout namísto Melkora a i jiní možná ), zejména Mairon, který ho přemlouval k tomu, aby utekl před Valar ( starší verze, kdy byl Mairon obřím kocourem ), je to zpíváno v písni nějaké kapely odkazující na díla Tolkiena :-D.

Nepiš jak prase...