Diskusní fórum

Přidání příspěvku (Rozebírání různých více či méně filozofických problémů)

Jméno:
Předmět:
Text:
Smajlíci
Very Happy Smile Sad Surprised
Mad Razz Embarassed Crying or Very sad
Shocked Confused Cool Laughing
Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink
Thumbs up Thumbs down Idea Arrow
Exclamation Question Thumbs up Thumbs down

Ochrana před spamem
Aby mohl být váš příspěvek vložen, napište prosím (číslem) výsledek jednoduchého příkladu "pět a tři":


Původní příspěvek:
Neral
21.01.2009 05:10:24 id3239 Re: Orli  
Elwing 19.01.2009 21:45 napsala:
No jo, to je zajímavá otázka, nikdy mě nenapadlo se nad tím zymýšlet, i když je to vlastně logický se takhle ptát. Teď mě taky napadá, že o podobné věci by se dalo uvažovat i u Berena a Lúthien. Jestli se dobře pamatuju, tak ti měli taky zpátky "odvoz" s pomocí pomocí orů, hodně podobně jako v Pánu prstenů.
Ono těch příležitostí bylo několik, kdy se orlové takhle nečekaně objevili; v tom prvním věku třeba Thorondor pomohl zachránit Maedhrose z Thangorodrim nebo odnesl Fingolfinovo tělo po souboji s Morgothem. Je pravda, že ten případ Berena a Lúthien je asi nejpodobnější tomu Pánu prstenů. Ale dá se to celkem dobře vysvětlit tak, že Beren nebo Lúthien stěží měli nějakou možnost jen tak kontaktovat orly a přesvědčit je, aby jim pomohli s jejich výpravou, ostatně je těžko mohlo něco takového vůbec napadnout.
Zato v případě toho Pána prstenů je to zajímavější tím, že tam měli aspoň dva zúčastnění na Elrondově radě přímou zkušenost s pomocí orlů, takže se to nemuselo zdát tak nereálné. A hlavně, tady šlo o záchranu celé Středozemě od ovládnutí Sauronem, a na té měli určitě i sami orlové zájem. No každopádně je to hodně zajímavý problém a námět k diskusi.icon_smile.gif

Pro doplnění ještě odkaz na článek zastánce orlí varianty: Could the eagles have flown Frodo into Mordor?