Diskusní fórum

Přidání příspěvku (Rozebírání různých více či méně filozofických problémů)

Jméno:
Předmět:
Text:
Smajlíci
Very Happy Smile Sad Surprised
Mad Razz Embarassed Crying or Very sad
Shocked Confused Cool Laughing
Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink
Thumbs up Thumbs down Idea Arrow
Exclamation Question Thumbs up Thumbs down

Ochrana před spamem
Aby mohl být váš příspěvek vložen, napište prosím (číslem) výsledek jednoduchého příkladu "devět a tři":


Původní příspěvek:
MD
18.11.2004 20:47:52 id148 Re: Dol Amroth  
Malvegil: V souvislosti s tím mě napadá ještě jedna věc, jak by se dal vystihnout rozdíl mezi třemi 'základními' svazky, o kterých se Tolkien zmiňuje a 'nějakými' dalšími.
Totiž ž v případě Dol Amrothu byli potomci člověka a elfky vlastně míšenci. Samozřejmě že nemohli být napůl elfové a napůl lidě, to prostě nejde, dokonce i ti oficiální 'Půlelfové' si museli vybrat. Tihle potomci si sice vybrat pravděpodobně nemohli, ale i tak to byli lidé, kteří nejspíš vypadali asi tak z poloviny jako elfové. Postupem času se pak ten podíl o hodně zmenšil, ale se zachoval celkem znatelný.
Ale v případě půlelfů z prvního věku a jejich potomků se mi zdá, že jde o úplně jiný případ, což zdůrazňuje ten rozdíl. Eärendilovi synové prostě dostali na výběr, jestli se jednou provždy chtějí staát elfem nebo člověkem. A když si zvolili, tak se podle mě prostě stal Elrond normálním elfem a Elros normálním člověkem. A pokud ne přímo oni, tak jejich potomci zcela určitě, takže už nešlo o žádné 'míšence'. Nevím třeba nic o tom, že by se králové Númenoru vyznačovali nějakou obzvláštní podobností elfům. Ta jejich vznešenost, dlouhověkost a podobně je samozřejmě něco jiného - jde o dar Valar, spíše než nějaký produkt míšení s elfy. Což je dost logické, protože se tyto dary týkaly i běžných Númenorejců, kteří mezi předky určitě žádné elfy neměli.