Diskusní fórum

Přidání příspěvku (Rozebírání různých více či méně filozofických problémů)

Jméno:
Předmět:
Text:
Smajlíci
Very Happy Smile Sad Surprised
Mad Razz Embarassed Crying or Very sad
Shocked Confused Cool Laughing
Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink
Thumbs up Thumbs down Idea Arrow
Exclamation Question Thumbs up Thumbs down

Ochrana před spamem
Aby mohl být váš příspěvek vložen, napište prosím (číslem) výsledek jednoduchého příkladu "osm a tři":


Původní příspěvek:
Aldandil
09.10.2012 21:44:22 id4929 Steam-punk Morgoth  

Ne že by se mi tak úplně představa steampunku v kombinaci s Pánem Prstenů tak moc příčila. Vlastně se jedná o má dvě oblíbená témata, leč ...

K onomu proč nemít parní stroj? Protože usnadňuje práci, usnadňuje práci OTROKŮM a jak věděli již v antickém řecku (neboť již oni měli všechny potřebné informace a schopnosti k vytvoření parního stroje) Otrok bez práce je reptající otrok chystající vzpouru. Proto staří řekové řekli: "Ne!" parním strojům (svorně s Morgothem).

Při uvažování nad světem literárního světa je nutno si připustit skutečnost, že vnitřní logika světa bude vždy značně ovlivněna názorovými postoji autora a ten rozhodně neměl v úmyslu psát alegoriji na téma Ekologie versus Technokracie, Staré versus Nové a velice bych se divil kdyby do mytologického konceptu Pána Prstenů spadaly střelné zbraně (vezmeme-li v úvahu Tolkienovy zkušenosti). Pokud nějakým způsobem ve svém díle naznačuje jistou dávku nespokojenosti společenského a technického rozvoje činní tak tématickým okruhem svého díla (jímž zakládá, nechtěně nový žánr) Mytologií. Kolik znáte mýtů o střelných zbraních?