Diskusní fórum

Přidání příspěvku (Rozebírání různých více či méně filozofických problémů)

Jméno:
Předmět:
Text:
Smajlíci
Very Happy Smile Sad Surprised
Mad Razz Embarassed Crying or Very sad
Shocked Confused Cool Laughing
Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink
Thumbs up Thumbs down Idea Arrow
Exclamation Question Thumbs up Thumbs down

Ochrana před spamem
Aby mohl být váš příspěvek vložen, napište prosím (číslem) výsledek jednoduchého příkladu "jedna a jedna":


Původní příspěvek:
(znovuzrozený)
15.02.2009 14:30:36 id3318 Re: Dobro versus Zlo  
Tak já mam k tomu vysvětlení snad jen že Balrogové přijali podobu ohnivou a strašnou na pohled a proto šli zabít stejně jako Gandalf nebo Saruman a nešla změnit, jak je v Silmarillionu řečeno, ale Morgoth v Dagor Dagorath se postaví proti Mänwemu, Tulkasovi a Turínovi ( někde bylo že tam stojí i Eönwë ) a bude to černý meč Turínovo, jenž zásahem do srdce zabije Morgotha.
K tomu Dagor Dagorath, nejzajímavější je, že tam není zmínka o Sauronovi ani Gothmogovi, i když podle Mandose se mají vrátit všichni nástupci Morgotha.
To že Eru pomáhal dobrým musí být pravda, protože on poslal zpět Gandalfa Bílého, aby dokončil úkol, to on zničil flotilu Numenurojců při útoku na Amana. Nebýt jeho, tak by dávno Středozem patřila Sauronovi.
Navíc celé tři věky Manwëmu a Valar radil, např. co udělat kdyby Sauron povstal a následné vyslání Istari a je toho určo více.
To Morgoth a Sauron takovou pomoc neměli, i když jí asi nepotřebovali, když tři věky kvůli nim Valar nedosáhli toho, čeho chtěli.
Ted mě napadlo, jestli si myslíte kdo měl větší šanci na získání Středozemě ? Morgoth se svým Utumnem a Angbandem, nebo Sauron se svým Mordorem ?
Osobně říkám, že dle mne to Sauron měl mnohem těžší a přitom jí 2x téměř měl na dosah ruky, a přesto byl nejvytrvalejší bytostí v Ardě.